Metacritic to amerykańska strona internetowa łącząca recenzje nowych produkcji, między innymi gier komputerowych. Na podstronie poświęconej nowo wydanej grze (premiera odbyła się wczoraj) – Ghost of Tsushima, pojawiła się informacja, że możliwość dawania ocen zostanie udostępniona dopiero jutro, czyli 19 lipca o godzinie 21:00 czasu polskiego. Identyczna informacja została dodana również przy nowej, ekskluzywnej grze na konsolę Nintendo Switch Paper Mario: The Origami King.
Przedstawiciele strony oficjalnie wyjaśnili dlaczego zdecydowali się na takie ograniczenie czasowe związane z oceną gry. W ogłoszeniu znajdującym się na portalu Kotaku oświadczyli, że 36-godzinny czas oczekiwania na możliwość wystawienia oceny jest celowym zabiegiem, by gracze mogli przed daniem noty zapoznać się z zawartością nowych gier. Oświadczenie znajdziecie tutaj.

Możliwe, że Metacritic zdecydowało się na taki ruch po tym jak od razu po premierze gry The Last of Us: Part II gracze wystawiali wiele negatywnych opinii.

źródło: eurogamer.pl