Marvel's Avengers to stosunkowo nowa produkcja, bo zadebiutowała 14 sierpnia. Ba, już dwa tygodnie po premierze zapowiedziano pierwsze postacie, które trafią do gry w październiku i w listopadzie. Będą to Kate Bishop i Clint Barton.
Jednak mimo dość ciepłego przyjęcia i pierwszych dodatkowych bohaterów, pojawiły się pierwsze poważne problemy, z którymi Square Enix musi sobie poradzić. Stare porzekadło mówi, że liczby nie kłamią, a te są dla Marvel's Avengers bezlitosne.

Chociaż na Steamie w dniu premiery w grze było zalogowanych 31,165 użytkowników, tak już w ostatnich 24 godzinach wynik spadł do 3204. Natomiast w chwili pisania tego newsa dla was, na serwerach znajduje się zaledwie 2496 graczy.
Oczywiście nie są to pełne statystyki, gdyż nie znamy dokładnych danych na temat PlayStation 4 i Xboksa One, jednak nietrudno o wyciągnięcie pewnych wniosków, tym bardziej że w wykresie uwzględniono liczbę widzów na platformie Twitch.tv. Chwilę po premierze grę oglądało 3552 widzów, lecz aktualnie śledzi ją już tylko 617 użytkowników portalu.Nie ma co ukrywać, że nie jest to dobra wróżba dla przyszłości gry, która ma być rozwijana przez dłuższy czas, przez co już w pierwszych miesiącach przyszłego roku gracze PlayStation 4 dostaną na wyłączność Spider-Mana. Jeśli wierzyć przeciekom to poniżej możecie zobaczyć, jak prawdopodobnie będzie wyglądał w chwili debiutu.