Arnold Schwarzenegger to aktor, którego nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. W końcu chyba nie ma nikogo, kto by nie kojarzył jego występy w takich filmach jak Terminator czy Conan Barbarzyńca albo to, że w latach 2003-2011 był gubernatorem Kalifornii.

Jednak nie każdy wie, że w 1964 r. po ukończeniu 18 lat, musiał wstąpić do austriackiej armii, której służył przez rok, gdyż w 1965 r. uciekł z niej, aby wziąć udział w konkursie kulturystycznym Junior Mr. Europe i go wygrać. Niestety za swój czyn został ukarany tygodniowym pobytem w wojskowym więzieniu.

Najciekawsze jest jednak to, że będąc w wojsku został przydzielony do sekcji pancernej, gdzie nauczył się obsługi czołgu. Gracze World of Tanks dotarli do zdjęć z tamtego okresu i opublikowali je na Reddicie.

 Informacja o tym dotarła do samego aktora, który nie tylko potwierdził autentyczność zdjęcia, ale i zdradził, że do dziś lubi zasiąść za jego sterami, ponieważ w 1991 r. odkupił go od armii.

Pomijając parę incydentów byłem całkiem niezłym kierowcą czołgu. Te zdjęcia pochodzą jednak z mojej późniejszej wizyty, a nie czasów mojej służby wojskowej. Kierowałem M-47, prezentem od USA dla Austrii po wojnie koreańskiej. Pasowałem do niego idealnie. Zasadniczo nadal pasuję, ponieważ to czołg, którym jeżdżę, gdy potrzebuję odpoczynku albo uczestnicząc w zbiórkach pieniędzy dla dzieci. 
Ponadto Schwarzenegger ujawnił, że sterując czołgiem przysporzył armii kilku problemów.

Kiedyś wjechałem nim w ścianę garażu, ale potem ją naprawiłem. Nie zaciągnąłem też hamulca, gdy kiedyś pod nim spaliśmy, więc stoczył się z góry do jeziora, ale nie spowodowało to żadnych uszkodzeń. Spaliśmy w dziurze pod czołgiem podczas ćwiczeń w terenie, dzięki czemu nie przeszkadzały nam zwierzęta. Gdy się obudziłem, zobaczyłem gwiazdy i już wiedziałem, że mam kłopoty. 

Dlatego nic dziwnego, ze na Reddicie fani zaczęli się domagać tego, aby postać Arnolda została oficjalnie dodana do składu dowódców, a do gry zostały dodane jego kultowe teksty z filmów. Co ciekawe, niegdyś istniała modyfikacja dodająca owe kwestie, lecz od dawna nie jest już wspierana. .