Po okresie ogórkowym jakim były wakacje  oraz część września przechodziły już w etap, w którym wielkie premiery sypią się jak z rękawa. Dlatego też wyselekcjonowaliśmy dla was te najciekawsze, które mogą was zainteresować. Wszystkie tytuły na liście są w kolejności chronologicznej, żeby było wam łatwiej, znaleźć to czego szukacie. 


Fifa 2022

Myślę, że tej serii nie ma potrzeby nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych gier piłkarskich, która swój start miała ponad dwadzieścia lat temu. Tym razem w roli komentatora nie usłyszymy już pana Dariusza Szpakowskiego, lecz pana Tomasza Smokowskiego znanego niegdyś z komentowania Angielskiej Premier League na platformie Canal+. Oczywiście nie zabrakło nowinek technicznych, które maja wpłynąć na pogłębienie immersji w grze.

Gra zadebiutuje 1 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Stadia
Alan Wake Remaster

Jest to odświeżona wersja kultowej gry akcji z elementami horroru od Remedy Entertainment. Opowiadająca historię tytułowego Alana Wake'a, rozchwytywanego autora bestsellerowych powieści. W poszukiwaniu za inspiracja wyrusza wraz z żoną na wakacje do malowniczego miasteczka Bright Falls, leżącego w stanie Waszyngton. W trakcie którego jego ukochana głównego bohatera znika, a my musimy ją odnaleźć. 

Gra zadebiutuje 5 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
BPM - Bullet per Minute

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby Doom w formie rytmicznego roguelike'a? To tak właśnie wygląda BPM: Bullets Per Minute. W grze wcielamy się w Walkirię Asgardu przed najeźdźcami z Helheimu, gdzie będzie toczyć się rozgrywka na arenach w rytm dynamicznej rockowej muzyki. Brzmi intrygująco? Za grę odpowiada studio Awe Interactive. Tytuł ten na PC miał swoją premierę rok temu, a już niedługo gracze konsolowi będą mieli okazje obronić Asgard.

Gra zadebiutuje 5 października

Platforma: Xbox One, PS4


 


Wasteland 3: Kult świętej detonacji (dodatek) 

Jest to już kolejny dodatek do ostatniej odsłony kultowego RPG w świecie Post Apo, za które odpowiada InXile Entertainment. Wasteland 3 od dnia premiery cieszy się ogromną popularnością wśród graczy zbierając wysokie oceny. Krótko o fabule: głęboko w kompleksie wojskowym Góry Cheyenne kulty mutantów oddają cześć starożytnemu bóstwu, które nazywają Świętą Detonacją – nuklearnej eksplozji zatrzymanej w czasie. Niezależnie, czy Święta Detonacja jest bogiem, eksperymentem naukowym, czy przypadkowym cudem, jej energia byłaby w stanie zasilać Colorado Springs przez setki lat lub zrównać je z ziemią w kilka chwil. Walczące ze sobą kulty nie zgadzają się co do tego, kto powinien móc oddawać cześć ich bogu, a ty musisz przedrzeć się siłą do ołtarza. To ostatnia misja strażników w Kolorado, której wynik będzie wybuchowy – w ten czy inny sposób.

Gra zadebiutuje 5 października

Platforma: PC, PS4, Xbox One
Far Cry 6 

Kto nie słyszał o serii FarCry niech pierwszy rzuci kamieniem. Tym razem trafiamy na tropikalną fikcyjną wyspę Yara, której inspiracją była Kuba. Gdzie wcielimy się w wojownika lub wojowniczkę miejscowego ruchu oporu przeciwko rządom dyktatora Antona Castillo. Nowością w szóstej odsłonie serii ma być ogromna metropolia, czyli stolica Yary - Esperanza oraz tworzenie zróżnicowanych broni ze zdobytych materiałów. 

Gra zadebiutuje 7 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
Metroid Dread 

Jest to już piąta główna odsłona cyklu Metroid z Samus Aran w roli głównej. W Metroid Dread sławna łowczyni nagród musi zmierzyć się z zupełnie nowym zagrożeniem, tak ze strony obcych, jak i zabójczych robotów E.M.M.I.

Gra zadebiutuje 8 października

Platforma: Nintendo Switch
Back 4 Blood

„Back 4 Blood” to emocjonująca, pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez członków zespołu twórców i programistów „Left 4 Dead”, w której trafiasz w centrum wojny z „robaczywymi”. Będący niegdyś ludźmi, są żywicielami śmiercionośnego pasożyta, który przemienił ich w przerażające stworzenia dążące do pożarcia resztek cywilizacji. Z ludzkością na krawędzi zagłady to na tobie i twoich przyjaciołach spoczywa obowiązek walki z wrogiem, wytępienia „robaczywych” i odzyskania świata.

Gra zadebiutuje 12 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
The Riftbreaker

Wciel się w rolę kapitan Ashley S. Novak – jedną z Riftbreakerów – elitarnych żołnierzy, łączących w sobie cechy naukowca i komandosa. Wyposażona w Mecha-zbroję, Ashley przekracza portal prowadzący na planetę Galatea 37 w odległych krańcach Drogi Mlecznej. Portal ten prowadzi jednak tylko w jedną stronę. Głównym celem misji jest ustanowienie bazy, ponowne otwarcie szczeliny czasoprzestrzennej na Ziemię i dalsza kolonizacja planety.

Gra zadebiutuje 14 października

Platforma: PC, PS5, Xbox Series X/S
Crisis Trylogy Remastered

Kompilacja zremasterowanych wersji kultowych strzelanek studia Crytek. W skład pakietu wchodzi Crysis Remastered z 2020 roku oraz Crysis 2 i Crysis 3. Wszystkie gry zostały odświeżone, otrzymały nowe modele, tekstury, rozdzielczość 4K i wiele więcej.

Gra zadebiutuje 15 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles

Jest to gra akcji, w której toczymy pojedynki jeden na jednego ma małych arenach, przeciwko AI lub innym ludziom. Inspiracją dla produkcji była przebojowa manga oraz bazujące na niej anime.

Gra zadebiutuje 15 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
Into the Pit 

To FPS z wyraźnie zarysowanymi elementami roguelike’a. W Into the Pit wcielamy się w bohatera, który przemierza mroczną osadę i stawia czoła hordom demonów, rzucając zaklęcia z prędkością godną karabinu maszynowego.

Gra zadebiutuje 19 października

Platforma: PC, Xbox One
Disciples- Liberation

To czwarta część zapoczątkowanej w 1999 roku serii gier z pogranicza RPG-ów i strategii turowych. W Disciples: Liberation trafiamy do krainy Nevendaar, w której realizujemy zadania, rozbudowujemy miasto i toczymy turowe starcia z wrogimi siłami. Za grę odpowiada Frima Studio, które to swoje początki miało w grach przeglądarkowych, a dziś znane jest bardziej z takich tytułów jak platformówka Chariot czy też przygotówka Fated: The Silent Oath.

Gra zadebiutuje 21 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
The Dark Pictures: House of Ashes 

Dark Pictures Anthology to cykl osobnych gier-horrorów z kinową atmosferą i rozgałęzioną fabułą, której przebieg i zakończenie zależą od decyzji podejmowanych przez gracza. House of Ashes to trzecia gra z tego cyklu. Fabuła gry toczy się pod koniec wojny w Iraku, gdzie jednostka specjalna szukająca broni masowego rażenia odnalazła coś znacznie bardziej zabójczego — zasypaną sumeryjską świątynię będącą siedliskiem nieziemskich stworów. Aby przetrwać noc w podziemiach, żołnierze muszą sprzymierzyć się z dotychczasowymi wrogami.

Gra zadebiutuje 22 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
Darkest Dungeon 2 

To druga odsłona cyklu mrocznych gier RPG z elementami podgatunków takich jak roguelike i dungeon crawler, zapoczątkowanego w 2016 roku. Fabuła Darkest Dungeon II koncentruje się na apokalipsie i trudach długiej, wyczerpującej podróży. Grę cechuję mroczna stylistyka dark fantasy, w której śmierć naszych towarzyszy nie jest niczym nowym, a głos narratora w którego wciela się Wayne June,  będzie śnił nam się w nocnych koszmarach. 

Gra we wczesnym dostępie zadebiutuje 26 października

Platforma: PC (Epic Games Store)
Marvel's Guardians of the Galaxy

Odpal silniki i rusz w szaloną podróż przez kosmos w zupełnie nowej odsłonie przygód Marvel: Strażnicy Galaktyki. W tej trzecioosobowej przygodowej grze akcji wcielasz się w Star-Lorda, który dzięki swojemu śmiałemu, choć wątpliwemu przywództwu zdołał nakłonić do współpracy dziwaczną ekipę nieoczekiwanych bohaterów.

Gra zadebiutuje 26 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
Fatal Frame: Maiden of Black Water 

Fatal Frame: Maiden of Black Water to piąta odsłona cyklu survival horrorów zapoczątkowanego na PS2. W grze wcielamy się w postaci trójki bohaterów, którzy przybywają w okolice tajemniczej góry Hikayama.

Gra zadebiutuje 28 października

Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
Age of Empires IV 

Age of Empires IV to czwarta pełnoprawna odsłona słynnego cyklu strategii czasu rzeczywistego, osadzona w średniowieczu. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest ekipa Relic Entertainment, znana z takich serii jak Company of Heroes czy Warhammer 40,000: Dawn of War.

Gra zadebiutuje 28 października

Platforma: PC


To już wszystkie premiery miesiąca, które według nas mogą was zainteresować. Musicie przyznać, że miesiąc październik prezentuje cudownie, jeśli chodzi o ilość premier ciekawych tytułów.