Microsoft niedawno nabył kilka studiów, w tym Bethesda Softworks należące do spółki Zenimax. Firma zapowiada, że na tym się nie skończy i wkrótce z gigantem z Redmond będzie pracować jeszcze więcej zespołów.
W związku z nowymi zakupami korporacji, w sieci pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących kwestii ekskluzywności gier na platformy Microsoftu. O całej sprawie postanowił się wypowiedzieć Tim Stuart, dyrektor finansowy marki Xbox.

W międzyczasie, wszystkich zainteresowanych tematem Xboksów, zapraszamy do naszych materiałów znajdujących się tutaj i tutaj. Osoby, których interesują działania Microsoftu, także zapraszamy do przeczytania naszych materiałów tutaj oraz tutaj.
Wciąż nie potwierdzono informacji dotyczących ekskluzywności gier produkowanych przez partnerskie zespoły giganta z Redmond.

Dyrektor finansowy nie chciał ujawnić szczegółów, ale zapewnia, że na tę chwilę korporacja nie rezygnuje z dystrybucji na inne urządzenia — zamiast dostępności na wyłączność Microsoft chce stawiać na lepsze doznania płynące z rozgrywki na jego platformach.


"To, co chcemy zrobić na dłuższą metę to na pewno nie jest wyciąganie całej zawartości Bethesdy z Sony, Nintendo lub innego rodzaju — nie mamy takiego zamiaru. Jednak to, co chcemy osiągnąć na dłuższą metę to, aby te treści były dostępne w pierwszej kolejności, były lepsze, lub najlepsze, albo żeby na naszych platformach było dostępne zróżnicowane doświadczenie. Chcemy, aby zawartość Bethesdy była dostępna i najlepsza jak się da — na naszych platformach".


Dyrektor podkreśla, że Microsoft to platforma i wszystkie działania będą podejmowane po to, aby zmaksymalizować korzyści, więc możliwe, że kiedyś firma zdecyduje się na wdrożenie ekskluzywności w większym stopniu na swoje platformy.
Tim Stuart wspomina, że bardzo dużym atutem jest również usługa Game Pass, za której pośrednictwem będziemy mogli zagrać na premierę w gry w swoim najlepszym wydaniu.


Tak. Nie o to chodzi w byciu wyłącznym. Nie o to chodzi w tym, że po prostu [red. gry] są obecne — dostosowując czas, treść lub harmonogram. Jeśli pomyślisz o czymś takim jak Game Pass, jeśli gry mogłyby być najlepsze właśnie w Game Pass, to chcielibyśmy to zobaczyć i do tego doprowadzić oraz zapewnić naszej bazie subskrybentów Game Pass dostęp do kanału dystrybucji Bethesdy.