Od jakiegoś czasu wiemy już, że na nadchodzącej najnowszej konsoli od Sony będziemy mogli zagrać w zdecydowaną większość gier, które wydane zostały na poprzednie urządzenie – PlayStation 4. Gigant podał, że lista tych tytułów posiada ponad 4000 pozycji. Dodatkowo, niektóre z nich będą mogły działać z większą liczbą klatek na sekundę czy też z większą płynnością, a to wszystko za pomocą funkcji Game Boost, która dostępna będzie na nowej konsoli PlayStation 5.

Warto jednak wspomnieć, że pomimo możliwości zagrania w nie na nowym urządzeniu, to mogą być na nim zablokowane niektóre ich funkcje dostępne w PlayStation 4.

Pomimo przeważającej liczby gier kompatybilnych na konsoli nowej generacji, istnieją również takie tytuły, w które nie zagramy na nadchodzącym PlayStation 5. Sony dwa dni temu podało oficjalną ich listę. Od razu uspokajamy – nie jest ona długa.

DWVR

Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One

TT Isle of Man - Ride on the Edge 2

Just Deal With It!

Shadow Complex Remastered

Robinson: The Journey

We Sing

Hitman Go: Definitive Edition

Shadwen

Joe's Diner

Gigant poinformował, że każda z wyżej wymienionych gier będzie oznaczona w sklepie PS Store jako ,,możliwość gry: tylko na PS4’’. Sony wspomniał również, że podana lista może jeszcze w przyszłości ulec zmianie, oraz że nie dotyczy ona wersji demonstracyjnych, multimediów ani też aplikacji innych niż gry.

Przypomnijmy, że konsola nowej generacji PlayStation 5 będzie mieć swoją premierę już 12 listopada w USA oraz 19 listopada w Europie.