Jakiś czas temu firma Rockstar Games udostępniła w sklepie Epic Games Store grę GTA V do pobrania całkowicie za darmo. Okazuje się jednak, że nie wpłynęło to negatywnie na sprzedaż gry, a nawet lepiej – firma Rockstar Games odnotowała w ciągu ostatnich 6 tygodni najlepsze wyniki w ciągu wszystkich poprzednich lat. Przypomnijmy, że Grand Theft Auto V wyszło 7 lat temu, w 2013 roku. Sprzedaż egzemplarzy sięgnęła w ostatnim czasie poziom 135 milionów kopii.

Nie inaczej jest też z GTA Online, bo tam również padły rekordy liczby użytkowników w grze oraz wysokości przychodów jakie w tym momencie generuje tytuł. Deweloperzy cieszą się w tym momencie drugim najlepszym kwartałem w historii, pod względem ilości nowych graczy.

Nie jest więc raczej niczym dziwnym to, że Rockstar chce kuć żelazo póki gorące i ma w planach przeniesienie Grand Theft Auto V na kolejne platformy – na nadchodzącą konsole nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Poniżej możecie obejrzeć film zapowiadający GTA V na PS5:źródło: eurogamer.pl
grafika: rockstargames.com