GTFO to kooperacyjna strzelanka FPP w klimatach horroru z poprzedniego roku wyprodukowana i wydana przez 10 Chambers Collective. Gra co jakiś aktualizowana jest o nowe rzeczy, ale teraz produkcja dostanie największą aktualizację w swojej historii, a jej zwiastun możecie obejrzeć poniżej.Rozgrywka w GTFO odbywa się w mrocznym obiekcie zwanym Kompleks. Naszym celem jest przetrwanie, a zależeć od tego będą nasze umiejętności komunikowania się z drużyną, rozsądne rozporządzanie amunicją oraz dobre koordynowanie działań. Aktualizacja wprowadza bogaty arsenał broni oraz narzędzi. Przygotujcie się również na zupełnie nowego przerażającego wroga.

Rundown wprowadzi również długo wyczekiwany matchmaking. To opcja, dzięki której użytkownicy będą mogli szybko znaleźć chętnych do wspólnego grania. Na razie opcja będzie w wersji alfa, ale będzie na bieżąco aktualizowana przez programistów, aż osiągnie wyczekiwany rezultat.

Ponieważ GTFO wymaga dużo komunikacji i pracy zespołowej, nie chcieliśmy używać podstawowego systemu matchmakingu, ponieważ mogło generować to kiepskie mecze i dawać nowym graczom mylne odczucia płynące z rozgrywki. Kiedy dodajemy go teraz, będziemy potrzebować pomocy naszej społeczności w jego udoskonaleniu. Zaczynamy od wersji alfa i będziemy rozwijać go iteracyjnie w miarę postępów oraz sprawdzać, jak działa z liczbą graczy, których mamy.

Wraz z ostatnim Rundown dodaliśmy więcej do historii, opowiadając o tym, dlaczego znajdujesz się w dolnej części Kompleksu. Stąd też będziemy kontynuować budowanie opowieści za pomocą bieżącej aktualizacji. Nie chcę psuć niespodzianki naszej społeczności, ale powiedzmy, że nowy Rundown nazywa się “Kontakt” nie bez powodu.

mówi Simon Viklund, kompozytor i projektant gry GTFO.


Nowa aktualizacja, nosząca nazwę Contact (Rundown #004), jest już dostępna dla wszystkich posiadaczy GTFO we Wczesnym Dostępie. Gdy gracze zaktualizują grę, usunie ona poprzedni Rundown i zastąpi go nowym.

GTFO jest dostępne w serwisie Steam we Wczesnym Dostępie, teraz przecenione o 20%. Link do okazji znajdziecie tutaj.