Użytkowników spotkała niemiła niespodzianka w postaci wzrostu ceny Horizon Zero Dawn. Trzeba również podkreślić, że zmiana dotknęła tylko wybranych walut. Podczas prezentacji szczegółów na temat komputerowej wersji tytułu 3 czerwca tego roku, Sony ustaliło cenę produkcji na platformie Steam na 32,99 funtów. Miało się to nijak do kwoty prezentowanej na Epic Games Store, która wynosiła 39,30 funtów. Podejrzewa się pomyłkę, ponieważ kwota zakupu Horizon Zero Dawn na obydwu platformach różniła się aż o 7 funtów. Statystyki można śledzić na bieżąco na stronie internetowej SteamDB.

Wszystkie wahania w cenach spotkały się z negatywnym odbiorem użytkowników, wystarczy tylko spojrzeć na poświęcone grze forum. 
Źródło: steamcommunity.com

Podwyżka objęła również cenę w walucie euro, która wzrosła do 49,99 €. Sytuacja wygląda identycznie w przypadku dolarów amerykańskich. Aby zakupić grę produkcji Guerrilla Games, wydamy aż 49,99 $. Na szczęście, jest dobra wiadomość dla osób płacących w złotówkach. W tym przypadku wszystko pozostało bez zmian. Tytuł zakupimy za 169 złotych. 

Obecna sytuacja nie zmienia jednego – Horizon: Zero Dawn sprzedaje się świetnie. Pomimo że gra na komputerach zadebiutuje dopiero 7 sierpnia tego roku, to już teraz jest najlepiej sprzedającą się produkcją na platformie Steam.

Źródło: eurogamer.netsteamcommunity.com, Sony