The Protagonist: EX-1 jest taktyczną grą RPG stworzoną przez 3Mind Games. Produkcja będzie dostępna na PC we wczesnym dostępie platformy Steam już od 18 lutego tego roku.

Tytuł jest połączeniem settingu science-fiction oraz klasycznej turowej rozgrywki, a obok tego znajdzie się miejsce także na bogatą historię oraz realistyczny system walki oparty o styl Maorysów.
W wydaniu we Wczesnym Dostępie w grze znajdziemy cztery poziomy, na których będziemy mogli zbadać enigmatyczny statek kosmiczny i zapoznać się z systemem walki opartym na prawdziwym Martial Arts Combat System.
Podczas rozgrywki, wcielając się w Angel i członków jej drużyny, Radicala i Buddy’ego, będziemy mieli za zadanie przebijać się przez kolejne hordy przeciwników, aby ostatecznie uratować resztę załogi. Jak zapewniają twórcy, gra od początku będzie regularnie aktualizowana o nowe postacie, wrogów i poziomy.

Jak poinformowano, maoryski wojownik Takka, będzie mówić głosem Temuera Morrisona, najbardziej znanego z roli Boby Fetta w nowym serialu The Mandalorian oraz Jango Fetta w częściach od 1 do 3 Gwiezdnych Wojen.


Fabuła gry

W pewnym momencie, na orbicie planety Terry pojawia się tajemniczy i ogromny statek kosmiczny należący do obcych. Terranie próbują nawiązać kontakt z przybyszami z kosmosu, ale niestety sprawy przybierają na tyle fatalny obrót, że Wojna między obywatelami globu a rasą najeźdźców jest prawie nieunikniona.
Rząd planety Terry opracował specjalny plan infiltracji, w którym główną rolę odegra elitarna jednostka, dowodzona przez Angel, doskonale wyszkoloną w sztukach walki agentkę. Oddział jest ostatnią nadzieją Terry, więc wyrusza, by zneutralizować zagrożenie, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Bohaterka budzi się z amnezją w części szpitalnej laboratorium statku obcych i musi zaufać nieznajomym, aby odnaleźć resztę załogi i zakończyć misję. 


Czym przede wszystkim wyróżnia się The Protagonist: EX-1?


- Autorskim, rozbudowanym systemem walki, możliwym do indywidualnego dostosowania i opartym na prawdziwych technikach Mau rākau,

- Systemem dynamicznych dialogów, za którego pośrednictwem będziemy podejmować decyzje i ponosić konsekwencje,

- Klasycznym, RPG-owym systemem punktów akcji i inicjatywy,

- Zróżnicowaną zawartością już we wczesnym dostępie, taką jak siedem grywalnych postaci, dziesięć rodzajów wrogów, 19 rodzajów broni i wiele więcej.