Studio CD Projekt RED za pośrednictwem materiałów prasowych poinformowało właśnie o tym, że produkcja oficjalnie zadebiutuje na najnowszych urządzeniach Apple, wyposażonych w procesory M1 i opartych o system macOS. Tytuł jest dostępny do pobrania zupełnie za darmo, bez dodatkowych opłat.

Twórcy w materiałach prasowych wspominają:

"GWINT to darmowa gra karciana z wyborami i konsekwencjami, w której umiejętności, a nie szczęście, są Twoją najpotężniejszą bronią. Wiodąc potężne armie ze świata Wiedźmina, gracze toczą ze sobą potyczki w dynamicznych pojedynkach wieloosobowych w wielu trybach, w tym w grach rankingowych, meczach towarzyskich i bitwach draft".Co ważne, GWINT na macOS działa na wszystkich urządzeniach wyposażonych w Apple M1 i oferuje pełną obsługę systemów cross-play i miiędzyplatformowych zapisów postępów z wydaniami na PC, Androida i iOS. Pełna lista wymagań i kompatybilności sprzętu znajduje się na stronie sklepu Mac App Store. 

W ramach celebracji nowego wydania Gwina, w sklepie gry pojawiły się specjalne oferty dostępne tylko dla użytkowników macOS i iOS. Pierwsza z nich, Ultimate Starter Pack zawiera łącznie 35 beczek premium, 5 na każdy dodatek i 5 beczek Ultimate Premium. Drugim pakietem dostępnym do zakupu, jest zestaw Wiedźmina, w ramach którego  gracze otrzymają 45 Beczek Premium z najnowszego rozszerzenia - Way of the Witcher.

Obie oferty wraz z obniżką 30% będą dostępne do 22 kwietnia.