Gra Torchlight III miała swoją premierę stosunkowo niedawno, bo w październiku tego roku. Jest to gra RPG akcji typu kack’n’slash. Zespoły Perfect World Entertainment oraz Echta Games ogłosili właśnie, że do ich najnowszej produkcji zawitała Halloweenowa aktualizacja o nazwie Gear ‘N’ Goblins. Co wprowadza?

Między innymi trzech nowych towarzyszy - „Kot północy” („Midnight Cat”), „Duch smoczęcia” („Dragonling Spirit”) i „Przerażający retriever” („Spooky Retriever”). Każdy z nich posiada nową legendarną umiejętność o nazwie „Necropupper’’, dzięki której mogą przywołać na 12 sekund dwa szkielety, które pomogą graczom w walce. Można ich zdobyć za pokonywanie bossów lub z podziemi, ale spieszcie się, bo ci limitowani towarzysze będą dostępni jedynie do końca listopada.Dodatkowodo gry zawitał nowy zestaw wyposażenia „Starożytnego żaru” („Ancient Ember”). Jest on oparty na relikwiach i wprowadza dwie nowe umiejętności - „Nasycenie relikwii” („Imbue Relic”), która resetuje czas odnowienia relikwii i odnawia jej całą energię oraz „Podziemny kolec” („Earthen Spike”), dzięki któremu z ziemi wydobędą się wielkie kolce zadające 100% obrażeń broni za każdym razem, kiedy ta umiejętność zostanie włączona.

W grze znajdziemy również dwie nowe bronie - Miecz upadłego legionu („The Sword of the Lost Legion”), który umożliwia graczom przyzwanie batalionu upiornych szkieletów oraz buława „Piorunochron” („Lightning Baller”), który przyzywa potężny kulisty piorun, w z którego wydostają się dodatkowe, mniejsze błyskawice.Gracze mają teraz do dyspozycji również nowe dekoracje do odblokowania w trzech różnych kontraktach. Poniżej lista nowości.


• Kontrakt poszukiwacza przygód („Adventurer’s Contract”)

-Posąg „Bezimienny orator” („Faceless Orator”) – rzadki 

-Nagrobek („Tombstone”) – zwykły

• Kontrakt gospodarza domu („Homesteader’s Contract”)

-Drewniana trumna („Wooden Coffin”) – zwykła

-Mur z kamienia cmentarnego („Cemetery Stone Wall”) – magiczny

• Kontrakt rzemieślnika („Craftman’s Contract”)

-Stolik czarownicy („Witch’s Table”) – rzadki

-Brama z czaszką („Skull Gate”) – magicznaDodatkowo, wraz z aktualizacja weszły liczne poprawki błędów oraz mechanik dostępnych dotychczas w grze (w tym dwa do podziemi Fazeer’s Dun’djinn) - Zakotwiczony („Anchored”) i Esencjalny („Essential”). Jest również możliwość zakupienia od handlarzy z miksturami w mieście przedmiotów „Respectacles”.

Torchlight III dostępny jest na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Już wkrótce gra trafi również na konsole Nintendo Switch.