9 lutego w Karczmie rozpoczął się Księżycowy Nowy Rok. Jednak oprócz nowych zadań, skórek czy powrotu Karczemnej Bójki, do Hearthstone'a zawitają poważne zmiany.

Wraz z premierą kolejnego rozszerzenia do Hearthstone zestawy kart z Roku Smoka (Wyjście z cienia, Wybawcy Uldum, Wejście smoków, Początkujący łowca demonów) przejdą do Dziczy.

Po tegorocznej rotacji w Standardzie znajdą się zestawy kart z Roku Feniksa (Popioły Rubieży, Scholomancjum, Obłędny Festyn Lunomroku, Miniseria Rajd Lunomroku) oraz następnego rozszerzenia, a także nowy zestaw bazowy, w skłąd którego wchodzą:

  • 88 powracających kart z zestawu klasycznego (54 karty klasowe, 34 karty neutralne).
  • 54 powracające karty z zestawu podstawowego (41 kart klasowych, 13 kart neutralnych).
  • 55 powracających kart z Dziczy (36 kart klasowych, 19 kart neutralnych). 4 powracające karty z rozszerzenia Popioły Rubieży (4 karty klasowe łowcy demonów).
  • 4 powracające karty Początkującego łowcy demonów.
  • 1 powracająca karta z Sali Sław (Postać cienia).
  • 29 nowych kart (20 kart klasowych, 9 kart neutralnych).

Zestaw bazowy będzie dostępny za darmo dla wszystkich graczy. Zastąpi w Standardzie bieżące zestawy – podstawowy i klasyczny – wyselekcjonowanym zbiorem 235 kart. Zestaw bazowy będzie stanowił nowoczesną kolekcję kart startowych odpowiednich dla wszystkich rodzajów graczy w Hearthstone. Do tego sprawi, że gra stanie się jeszcze przystępniejsza dla początkujących. W zestawie bazowym znajdą się karty z wcześniejszych zestawów, ulubieńcy graczy w zmodyfikowanych wersjach oraz 29 nowości.

Podobnie jak w przypadku kart z zestawu podstawowego, karty z zestawu bazowego można odblokować, awansując poszczególnymi klasami postaci. Gdy gracz zaloguje się po rotacji po raz pierwszy, automatycznie otrzyma karty odpowiadające bieżącemu poziomowi.
Co ważne, wraz z rotacją zestawów do gry trafi format klasyczny! Umożliwi on graczom tworzenie talii i współzawodniczenie przy użyciu 240 oryginalnych kart z 2014, czyli roku, w którym Hearthstone zadebiutował na całym świecie. W formacie klasycznym Dowódca Wojennej Pieśni daje stronnikom Szarżę, Święty cios wali prosto w twarz, a Leeroy Jenkins kosztuje 4 kryształy many!

W przyszłości odblokowanie Dziczy zapewni również dostęp do formatu klasycznego. W formacie klasycznym system nagród i rang oraz sezony będą działać tak samo, jak w Standardzie i Dziczy. Co więcej, gracze będą dobierani z osobnej puli. Gracze będą mogli od samego początku rzucać wyzwania znajomym w formacie klasycznym, a pojedynki rozegrane w tym formacie będą wliczane na poczet osiągnięć.

Karty z formatu klasycznego pojawią się w osobnej sekcji w kolekcji. Talie z formatu klasycznego będą miały na stronie wyboru talii własną, niepowtarzalną ramkę, która będzie je odróżniać od talii do Standardu i Dziczy. Ponadto wraz z wprowadzeniem formatu klasycznego zwiększona zostanie łączna liczba miejsc na talie z 18 do 27!