For Honor to brutalna i bardzo wymagająca trzecioosobowa gra akcji osadzona w realiach inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami historycznymi. Tytuł kładzie ogromny nacisk na rozgrywkę dla wielu graczy. Za wyprodukowanie odpowiedzialne jest zasłużone studio Ubisoft Montreal, czyli największy zespół firmy Ubisoft. Ta część francuskiego giganta wyprodukowała wcześniej wiele bestsellerów takich jak Far Cry 4, gry z cyklu Assassin's Creed, Watch Dogs i wiele więcej.

Pomimo że łatwo rozpocząć rozgrywkę, to posiada ona skomplikowany system walki, uwzględniający trzy kierunki gardy, zmyłki z markowaniem ciosów czy zaawansowane kombinacje polegające na przewidywaniu ruchów przeciwnika. Wszystko to sprawia, że jest to przedstawiciel rodzaju gier „easy to learn, hard to master” (łatwo się jej nauczyć, ale ciężko stać się w niej mistrzem). 


Źródło: Sklep PlayStation


Gra od dłuższego czasu wydawała się być porzucona przez deweloperów. Gracze już od dłuższego czasu domagali się wielu ważnych poprawek. Jak się okazuje, twórcy postanowili w końcu odpowiedzieć na oczekiwania użytkowników i udowodnić, że For Honor jest wciąż wspierane.

Produkcja ma otrzymać kilka bardzo ważnych zmian w systemie walki. Poniższy odcinek dziennika deweloperskiego informuje, że autorzy zamierzają przede wszystkim naprawić balans. Wprowadzone zostaną poprawki dotyczące ilości zużywanej wytrzymałości oraz obrażeń zadawanych za pomocą słabych ataków.    Oprócz ważnych poprawek, w grze znajdą się również nowe emotki, możliwe do zakupienia w wewnętrznym sklepie:
Gra jest dostępna na komputerach osobistych w sklepie Uplay oraz Steam. W For Honor zagramy również na PlayStation 4 oraz Xbox One

Źródło: Ubisoft, Sklep PlayStation, steamcommunity.com