Deweloperzy, Guerrilla Games już jakiś czas temu potwierdzili plany o wydaniu Horizon Zero Dawn na komputery osobiste, ale nie ujawnili wtedy szczegółów. Wygląda jednak na to, że Sony już przygotowuje się na wypuszczenie gry w serwisie Steam. W serwisie Twitter została udostępniona baza danych Horizon Zero Dawn, która została wzbogacona o nowe umowy licencyjne. Na obecny moment wydanie na komputery osobiste wciąż nie ma oficjalnej daty premiery, ale być może twórcy już wkrótce zamierzają to zmienić. 

Warto przypomnieć, że omawiana produkcja zadebiutowała na PlayStation 4 w 2017 roku. Tytuł został przyjęty bardzo ciepło przez graczy i recenzentów. 

Należy wspomnieć, również o tym, że Nvidia w najnowszej aktualizacji sterownika GeForce Experience wspomniała o 39 nowych grach oferujących technologię NVIDIA Ansel. Na liście znalazło się między innymi wspomniane wcześniej Horizon Zero Dawn. Tytuł trafi na komputery osobiste w edycji rozszerzonej, zawierającej podstawową wersję gry wraz z dodatkiem. Wydawca jeszcze nie ujawnił daty premiery, ale można podejrzewać że stanie się to już wkrótce.

Źródło: Sony, twitter.com