W ostatni piątek (7 sierpnia) miała miejsce premiera, do niedawna jeszcze ekskluzywnej gry na PlayStation - Horizon Zero Dawn: Complete Edition na platformie PC. Osobiście długo czekałam na ten dzień, ale już w pierwszej godzinie rozgrywki zauważyłam, że gra nie została dobrze zoptymalizowana. Niedługo po godzinie premiery zaczęły pojawiać się w internecie niezadowolone głosy fanów gry. Produkcja nie zapewnia rozgrywki w 60 klatkach na sekundę, nie oferuje rozdzielczości 4K, a wiele użytkowników donosi o pojawiających się crashach gry.

Na szczęście studio Guerrilla Games obserwuje co dzieje się z ich produkcją na komputerach stacjonarnych i wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie na platformie Steam:


Obserwowaliśmy wszystkie nasze kanały i mamy świadomość, że niektórzy gracze doświadczają crashy i innych problemów technicznych. Pragniemy poinformować, że rozpatrujemy Wasze zgłoszenia jako nasz najwyższy priorytet.

Doceniamy tych, którzy już zgłosili swoje problemy na Steam, Reddicie lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Jeśli nadal masz do czynienia z awariami lub błędami, prosimy o dalsze korzystanie z tych miejsc lub o zapoznanie się z naszym FAQ, jeśli nie jesteś pewien, jak postępować. Twoje zgłoszenia były i są niezwykle pomocne dla naszych zespołów.Deweloperzy dziękują za zgłaszanie problemów i zapewniają, że zamierzają naprawić Horizon Zero Dawn na PC tak szybko jak to możliwe. Mówią także, że będą informować graczy o pojawiających się aktualizacjach.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun gry na komputery stacjonarne:źródło: ppe.pl