Wczoraj na stronie Blizzarda pojawiła się informacja o zmianach jakie zachodzą na najwyższym szczeblu. Dotychczasowy prezydent studia ustępuje stanowiska Jen Oneal i Mike Ybarra. Jest to spowodowane aktualnym sytuacjom dotyczącym molestowania pracownic w studiu oraz wytoczonemu przez stan California procesowi sadowemu. Sytuacja w firmie ostatnimi czasy nie jest najlepsza, na chwilę obecną wiemy, że wiele zespołów deweloperskich wstrzymało prace nad grami m. in. World of Warcraft. 

Do wszystkich członków społeczności Blizzarda,

Chcemy Was poinformować o ważnej zmianie na stanowisku kierowniczym w Blizzard Entertainment. Od dziś J. Allen Brack ustąpi ze stanowiska szefa studia, a Jen Oneal i Mike Ybarra będą wspólnie kierować Blizzardem w przyszłości.

Jen dołączyła do Blizzarda w styczniu jako wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju, gdzie zajmowała się kierowaniem rozwojem i wsparciem dla serii Diablo i Overwatch. Jen jest byłą szefową Vicarious Visions (które obecnie jest częścią Blizzard Entertainment).

Mike, po wielu latach pracy w XBOX, dołączył do firmy w 2019 roku jako wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny ds. platformy i technologii, gdzie nadzoruje ewolucję Battle.net i naszej organizacji usług deweloperskich.

Jen i Mike mają między sobą ponad trzy dekady doświadczenia w branży gier. W przyszłości będą dzielić się odpowiedzialnością za rozwój gier i działalność firmy.

Obaj liderzy są głęboko zaangażowani w sprawy wszystkich naszych pracowników; w pracę, która ma na celu zapewnienie, że Blizzard jest najbezpieczniejszym i najbardziej przyjaznym miejscem pracy dla kobiet i osób bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, orientację seksualną czy pochodzenie; w podtrzymywanie i umacnianie naszych wartości; oraz w odbudowywanie waszego zaufania. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w branży i głębokiemu zaangażowaniu w uczciwość i inkluzywność, Jen i Mike będą kierować Blizzardem z troską, współczuciem i oddaniem dążeniu do doskonałości. Wkrótce usłyszycie więcej od Jen i Mike'a. 

Według powyższych informacji, teoretycznie wszystko powinno iść w dobrym kierunku, ponieważ już teraz wiemy, że Mike Ybarra jest zapalonym graczem World of Warcraft i chyba tak naprawdę tego nam trzeba. Aby na stanowisku kierowniczym był gracz, a nie tylko "człowiek od tabelek"

Jestem przekonany, że Jen Oneal i Mike Ybarra zapewnią przywództwo, którego Blizzard potrzebuje, aby zrealizować swój pełny potencjał i przyspieszą tempo zmian. Oczekuję, że będą to robić z pasją i entuzjazmem oraz że można im zaufać, iż będą przewodzić z najwyższym poziomem uczciwości i zaangażowania w elementy naszej kultury, które sprawiają, że Blizzard jest tak wyjątkowy. - wypowiedz J. Allena Bracka