Metamorphosis jest platformową pierwszoosobową grą przygodową z zagadkami logicznymi. Za produkcje odpowiedzialne jest niezależne warszawskie studio Ovid Works.




Gra została oparta na podstawie dzieł i wyobraźni niemieckojęzycznego pisarza Franza Kafki. Według niektórych, opowiadaniom artysty najbliżej jest do awangardowego nurtu ekspresjonistycznego, krytykującego płytką duchowość, materializm oraz zbyt duży rozwój techniki w ówczesnym społeczeństwie.

Jednak wielu badaczy i teoretyków uważa go za prekursora i pioniera literatury egzystencjalizmu, dotyczącej rozważań filozoficznych czy krytyki moralności lub obecnego poziomu ludzkości.



W omawianej grze jako Gregor, zostajemy pomniejszeni do rozmiaru owada, co wiąże się z zaprezentowaniem rozgrywki z niecodziennej perspektywy. Gracze wyruszą w niezwykłą podróż, by odkryć tajemnicę stojącą za transformacją. 



Zespół Ovid Works odpowiedzialny za grę wspomina:

„Koniecznie chcieliśmy podkreślić poczucie bycia insektem. Wypróbowaliśmy mnóstwo sposobów, wiele z nich nie wypaliło. W końcu udało nam się połączyć skalę z prowadzeniem gracza w sposób, który przekazuje “insektowość” ruchu. Jesteśmy bardzo dumni z końcowej mechaniki poruszania się. Ale przede wszystkim cieszy nas uzyskana spójność grafiki, gameplayu i historii. Nigdzie indziej nie znajdzie się równie wyjątkowa kombinacja tych elementów”.




Przede wszystkim Metamorphosis umożliwi spojrzeć na wszystko z pierwszej osoby jako robak, oprócz tego zaoferuje wymagające zagadki środowiskowe, w których wykorzystamy otoczenie, dzięki parkourowi i owadzim odnóżom. Ponadto cała historia została zainspirowana wyobraźnią Franza Kafki, a sam świat gry jest wypełniony żyjącymi, surrealistycznymi postaciami. 

Metamorphosis jest dostępne na komputerach osobistych w sklepie Steam oraz GOG, oraz na konsolach Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. Warto dodać, że do 19 sierpnia trwa wyprzedaż, dzięki której możemy zdobyć grę aż 10% taniej.

Źródło: Materiały Prasowe