Kilka dni temu informowaliśmy, że deweloperzy nadchodzącej produkcji zapraszali graczy na dzisiejszy premierowy livestream, który odbył się o godzinie 11:00. Dla tych, którzy  go oglądali, Koch Media ma ciekawy konkurs. Znajdziecie go pod tym linkiem.

W Ride 4 zobaczymy bardzo realistyczne repliki najbardziej znanych motocykli. Wszystkie te modele były przygotowywane od podstaw z wykorzystaniem CADa i trójwymiarowych skanów prawdziwych maszyn. Twórcy zadbali o każdy szczegół tak, by motocykle wyglądały identycznie. Co ciekawe, dane na kokpicie zmieniają się w czasie rzeczywistym (prędkość, a nawet poziom oleju). Deweloperzy przygotowali również perfekcyjnie odwzorowane znane i kultowe tory wyścigowe, a wszystko to za pomocą laserowym skanom i dronom.W Ride 4 gracze doświadczą odświeżonego trybu kariery, który na koniec zabierze ich na Mistrzostwa. Dodatkowo, twórcy przygotowali nowy tryb o nazwie Endurance. Jest to ciężkie wyzwanie i tylko gracz z najlepszą strategią mu podoła. W trybie tym, gracze będą mogli stworzyć swój wymarzony motocykl i strój do jazdy od samych podstaw. Jak sami deweloperzy zapewniają – jedyną granicą jest tu jedynie wyobraźnia gracza.

W tej odsłonie gry, przeciwnicy będą znacznie sprytniejsi i szybsi, dając graczowi jeszcze większe wyzwanie. Wszystko to za sprawą sztucznej inteligencji opartej na sieciach neuronowych. Twórcy zapewniają również, że od teraz rozgrywka będzie o wiele bardziej płynna i bardziej satysfakcjonująca, dzięki udostępnieniu dedykowanym serwerom.

Ekipa Milestone posiada dwóch głównych sponsorów. Firmę Yamaha Motor, czyli kultowy już producent motocykli oraz Bridgestone – największy na świecie producent opon.

Wyścigi i adrenalinę Yamaha ma w genach od założenia 65 lat temu. Dlatego nasze partnerstwo z Milestone, jedną z największych globalnie marek w przemyśle gier motocyklowych, było rzeczą naturalną. Zawsze chcemy dawać naszym klientom i wszystkim miłośnikom motocykli ekscytację i emocje, doskonale wiedząc, co ich porusza. Razem z Milestone i RIDE 4 wprowadzamy innowację do naszego podejścia, wychodząc naprzeciw nowym fanom, którzy podzielają naszą pasję do motocykli, zarówno w prawdziwym, jak i wirtualnym świecie.

Mówił Paolo Pavesio - Marketing and Motorsport Director w Yamaha Motor Europe

Jako globalny lider mobilności z ogromnym portfolio najlepszych produktów i rozwiązań, w tym wysokiej klasy oponami motocyklowymi, uznaliśmy, że debiut w świecie wirtualnej rozrywki dzięki partnerstwu z Milestone, uznanym liderem symulacji jednośladów, będzie do nas pasował. Zawsze poszukujemy świeżych sposobów na dotarcie do naszych klientów oraz interakcję ze społecznością fanów motocykli, oraz jednocześnie okazji do zaprezentowania jakości naszych produktów. Obecność w grze RIDE 4 daje nam właśnie taką, unikalną, możliwość.

Tak skomentował współpracę Nico Thuy - Head of Motorcycle Business w Bridgestone EMIA

Gra Ride 4 już dziś zadebiutowała na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz na komputery stacjonarne. 21 stycznia, produkcja ma również ojawić się na konsolach najnowszej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X.