[AKTUALIZACJA]

Studio Larian przedstawiło dosłownie wszystko, co zostało wcześniej zapowiedziane. Twórcy zapowiedzieli, że gracze będą mogli zacząć rozgrywkę we wczesnym dostępie już 30 września tego roku. Cała historia rozpocznie się w Avernus, a drużyna będzie musiała spróbować z niego uciec.

Ponadto, wczesny dostęp zaoferuje ponad 3 razy więcej zawartości niż pierwszy akt Divinity Original Sin 2, pomimo że czwarty to maksymalny poziom postaci, który będzie można wówczas osiągnąć. Oprócz tego autorzy potwierdzili, że w finalnej grze będą dostępne opcje romansowe.
Baldur's Gate III to trzecia odsłona zasłużonej serii z gatunku trzecioosobowych gier RPG. Nowa odsłona została w pełni opracowana przez Larian Studios

Na oficjalny debiut długo wyczekiwanej kontynuacji jeszcze trochę zaczekamy, jednak zanim dojdzie to do skutku, to gra zostanie udostępniona w formie wczesnego dostępu, podczas którego gracze będą mogli przekazywać swoje opinie i śledzić rozwój „Wrót Baldura”.


Źródło: Materiały Prasowe


Dokładna data premiery jest jeszcze utrzymywana w sekrecie, ale być może czas, w którym rozpocznie się wspomniany wczesny dostęp, poznamy już dzisiaj, na Panelu z Piekła, pod patronatem wydarzenia Summer Game Fest. Podczas konferencji, prezes Larian Studios, czyli Swen Vincke, będzie rozmawiać z osobami bardzo ważnymi dla branży. 

Szefowi będzie towarzyszyć dziennikarz i twórca Gamescom Geoff Keighley, projektant wielu gier Chris Perkins oraz ekipa Larian.Twórcy zapowiadają, że na wydarzeniu nie zabraknie Swena Vincke w zbroi, ostatniej części filmowego zwiastuna Baldur's Gate III, szczegółowych planów na wczesny dostęp oraz... „Lobotomii”, cokolwiek ma to oznaczać. Konferencję można obejrzeć na oficjalnym kanale Twitch studia, już dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Źródło: Twitter