O zmianie modelu wsparcia Sea of Thieves wiemy już co najmniej od końcówki ubiegłego roku. To właśnie wtedy twórcy poinformowali o planach na rozwój produkcji. Idealnie zbiega się to w czasie, ponieważ gra od jakiegoś czasu bije rekordy swojej popularności, więc można powiedzieć, że piracka sieciówka przechodzi prawdziwy renesans.

Jak już pisaliśmy prawie trzy tygodnie temu, 2021 rok będzie szczególny w kontekście rozwoju produkcji, a wszystko za sprawą wprowadzonych aktualizacji sezonowych.Pierwszy sezon zadebiutuje już jutro, 28 stycznia 2021 roku i potrwa przez trzy miesiące. Twórcy dokładniej wyjaśniają wszystkie reguły w powyższym filmie w języku angielskim, ale poniżej przedstawimy w skrócie najważniejsze nowości.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nowy, rzekomo bardziej satysfakcjonujący system progresji nazwany Pirate Renown (Piracka Sława). Punkty będziemy otrzymywać za wykonywanie większości aktywności dostępnych w grze. Gracze będą ścigać i piąć się w rankingu najsławniejszych piratów Sea of Thieves, zdobywając kolejne poziomy, których jest łącznie sto.
Za osiągnięcie kolejnego stopnia otrzymamy unikalne nagrody. Dostęp do nowego systemu progresu będzie zupełnie darmowy, ale pojawi się opcjonalna możliwość wykupienia specjalnej przepustki sezonowej Plunder Pass za 999 jednostek waluty premium (ok. 40 złotych), która ułatwi zdobywanie poziomów i odblokuje 11 dodatkowych nagród.

W Sea of Thieves pojawią się również specjalne wyzwania, które będą miały za zadanie przetestować umiejętności gracze w praktyce. Co ważne, wykonywanie ich przyśpieszy zdobywanie poziomów Pirackiej Sławy, zagwarantuje określoną pulę punktów, a dodatkowo zapewni unikalne nagrody i odznaczenia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawi się również nowy typ misji Merchant Alliance, w ramach której będziemy musieli odnaleźć zagubiony kupiecki transport.