Od przeszło 9 sezonów Blizzard wprowadza tak zwane „sezony tematyczne”, ostatnim motywem był „Cień nefalemów”, gdzie podczas uruchomienia pylona lub kapliczki pojawiał się cień naszej postaci, który korzystał z umiejętności klasy, która graliśmy. Tym razem Blizzard poszedł w zupełnie inną stronę, mianowicie starzy gracze pamiętają, jak bardzo najemnicy w Diablo 2 mieli znaczenie w grze.

Tym razem również tak się stanie, ponieważ w 23 sezonie nazwanym „Uczniowie Sanktuarium” będziemy mogli ubrać pomocników w komplet 14 przedmiotów, dzięki czemu nasza postać zyska wszystkie magiczne właściwości zestawów.
Zmiana ta ma na celu ułatwienie rozgrywki w trybie dla „jednego gracza”, ponieważ jak wiadomo, pomoc najemnika jest dostępna tylko wtedy gdy jesteśmy sami na serwerze. Start sezonu 23 odbędzie się już 2 kwietnia o godzinie 17:00 czasu polskiego, natomiast aktualizacja 2.7.10 dostępna będzie już 30 marca 2021. Szczegóły dotyczące „Uczniów Sanktuarium” znajdziecie na stronie Blizzarda poświęconej Diablo3.