Among Us pomimo kilku lat na karku nie przestaje się rozwijać. Produkcja niedawno zadebiutowała na konsoli Nintendo Switch, a już wkrótce do gry zostanie wydana bardzo duża aktualizacja zawierająca nową i długo wyczekiwaną przez graczy mapę.

Innersloth, twórcy gry niedawno oficjalnie potwierdzili datę premiery wspomnianej, największej z dotychczasowych map, The Airship. Będzie ona dostępna zupełnie za darmo już od 31 marca 2021 roku.

Warto wspomnieć, że prace nad nią trwały dość długo. Mapa Airship, została ujawniona już podczas wydarzenia Game Awards w 2020 roku, a dopiero teraz trafia ona do gry. Nie jest to jednak nic dziwnego, bowiem w studiu pracuje zaledwie kilku deweloperów.
Mimo wszystko twórcy czuli się w obowiązku usprawiedliwić opóźniony debiut mapy The Airship. Jak wspominają we wpisie na oficjalnym blogu, taka sytuacja jest spowodowana głównie działaniami mającymi na celu pojawienie się Among Us na konsolach oraz pracami nad zabezpieczeniami anti-cheat. 

W ramach ciekawostki warto dodać, że mapa jest żywcem wyjęta z innej produkcji studia, The Henry Stickmin.
Wbrew pozorom, nadchodząca aktualizacja nie doda tylko nową lokację, w której gracze będą mogli prowadzić rozgrywkę, ale również wprowadzi kilka świeżych elementów rozgrywki. Najważniejszą zmianą w balansie tej mapy jest to, że gracze będą mogli wybrać jeden z trzech pokoi, w którym rozpoczną rundę, wcześniej wszyscy jednakowo startowali od miejsca, w którym organizowane są Emergency Meetingi.

Oprócz tego znajdziemy kilka skrótów takich jak drabiny i przesuwające się platformy. Co ciekawe, tymi drugimi będzie mógł manipulować Impostor. Ponadto zostaną wprowadzone zupełnie nowe taski, animacje zabójstwa oraz skórki.