Jak zapowiadają twórcy, najnowsza odsłona niesamowicie popularnej serii Call of Duty sprawnie połączy elementy charakterystyczne dla lat 80., w których intrygi są na porządku dziennym. W nadchodzącej części na graczy czekają historyczne postacie oraz skomplikowana fabuła inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Cała akcja będzie osadzona w lokacjach rozsianych po całym świecie, takich jak Berlin Wschodni, Turcja, Wietnam oraz radziecka Moskwa.
Gracze wcielając się w grupę elitarnych agentów, postarają się wpłynąć na niekorzystny stan rzeczy. W tym celu wyruszą na poszukiwania tajemniczego Perseusza, którego celem jest zmiana sytuacji politycznej. Warto pamiętać, ze poza główną kampanią fabularną produkcja zaoferuje również bogate wyposażenie oraz kultowy tryb Zombie.

Call of Duty: Black Ops Cold War, zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych za pośrednictwem Battle.net już 13 listopada 2020 roku. Wydania na PlayStation 5 i Xbox Series X zostaną udostępnione w późniejszym terminie, po premierze tych konsol.
Call of Duty: Black Ops Cold War zaoferuje również dobrze znany graczom system Karnetu Bojowego. Według zapewnień autorów produkcja będzie długo rozwijana, głównie dzięki regularnym aktualizacjom i darmową zawartością, takimi jak mapy i nowe tryby gry wieloosobowej.

Już za niedługo, 9 września 2020 roku na oficjalnym kanale marki w serwisie Twitch zostaną zaprezentowane szczegóły dotyczące rozgrywki wieloosobowej nowej odsłony. Black Ops Cold War rozszerzy także moduł Warzone, dodając do niego zupełnie nową zawartość taką jak ekwipunek i uzbrojenie. Ponadto gracze Warzone wciąż będą mieli dostęp do posiadanych już przedmiotów i skórek.
Wszyscy użytkownicy, którzy zakupią przedpremierowo konkretne cyfrowe wydania omawianego tytułu, otrzymają także ekskluzywne przedmioty i skiny, między innymi operatora Franka Woodsa, który będzie dostępny podczas rozgrywki w Call of Duty: Warzone oraz Call of Duty: Modern Warfare. Oprócz tego uzyskają wcześniejszy dostęp do otwartej bety trybu wieloosobowego nadchodzącej kontynuacji serii.
Call of Duty: Black Ops Cold War zostanie wydane przez Activision Blizzard, lecz produkcją zajmą się doświadczone zespoły Treyarch i Raven Software. Warto dodać, że tytuł na komputerach osobistych będzie dostępny wyłącznie na platformie Battle.net.