W czerwcu 2020 Tate Multimedia zapowiedziało nową odsłonę gry Kangurek Kao, a dziś pojawiła się karta gry na platformie Steam, gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej. Premiera planowana jest na 2021 r. Na karcie Steam przedstawiona mechanika rozgrywki oraz zarys fabularny.

Zadaniem gracza będzie odnalezienie siostry, oraz rozwikłanie tajemnicy zniknięcia ojca. Aby tego dokonać, będziemy musieli zmierzyć się z opętanymi przez mroczne siły wojownikami Eternal Warriora, pochłoniętego ambicjami mogącymi zagrozić globalnemu porządkowi.
Kao nie będzie osamotniony podczas rozgrywki, towarzyszyć mu będzie mentor Walt oraz starzy przyjaciele. Kangurek Kao, zgodnie z poprzednimi odsłonami będzie grą platformową 3d, gdzie gracz będzie musiał skupić się na sprawnym pokonywaniu przeszkód, skacząc po różnych obiektach. W grze zawarte będą również walki (w tym z bossami), które jak zapewniają twórcy, będą stanowić wyzwanie dla graczy.

Poprzednia odsłona serii miała miejsce w 2005 roku, nosiła nazwę Kangurek Kao: Tajemnica Wulkanu, była dostępna jedynie na platformie PC.