Kena: Bridge of Spirits po raz pierwszy została zaprezentowana na konferencji ujawniającej wygląd PlayStation 5. To fabularyzowana gra przygodowa, która pozwoli nam się wcielić w tytułową Kenę — przewodniczkę duchową szukającą górskiego sanktuarium

Produkcja zdobyła zainteresowanie krytyków i graczy, dzięki wyjątkowo urodziwej oprawie graficznej i dynamicznemu pokazie rozgrywki. Kena: Bridge of Spirits miała zadebiutować jeszcze w tym roku zarówno na nowej konsoli od Sony, jak i na obecnej oraz na Epic Games Store. Niestety tak się jednak nie stanie, gdyż twórcy napotkali trudności, które spowolniły prace nad grą, przez co podjęto decyzję o przesunięciu premiery na pierwszy kwartał 2021 roku. 

W tym miejscu warto przypomnieć, iż Kena: Bridge of Spirits to debiutancki projekt studia Ember Lab, które chociaż istnieje od 2009 r. dotychczas głównie zajmowało się produkcją reklam i krótkich animacji dla spółki Coca-Cola Company czy ligi Major League Baseball. Mając to na uwadze łatwo przyjąć tę wiadomość ze zrozumieniem, dlatego sam Shuhei Yoshida — były prezes SIE Worldwide Studios za pośrednictwem Twittera okazał twórcom wsparcie.