Kingdom Come: Deliverance to jeden z lepiej sprzedających się tytułów RPG ostatnich lat. Wiadomo już, że prace nad kontynuacją już się rozpoczęły, lecz zanim poznamy kolejne przygody Henryka to z pewnością minie sporo czasu. Mimo to fani gry nie zostaną z niczym, gdyż jak dowiedziała się redakcja Variety. — powstanie adaptacja live-action. Obecnie nie wiadomo czy będzie to film, czy serial. Natomiast pewne jest to, że produkcją zajmie się Erik Barmack, który do zeszłego roku był przez 8 lat wiceprezesem Netfliksa oraz Martin Frývaldský, dyrektor generalny Warhorse Studios. 


Staram się szukać niesamowitych światów spoza Stanów Zjednoczonych, które cieszą się nie tylko regionalną popularnością, ale i globalną, co jest ważne dla streamów w momencie wzrastającej światowej popularności.  Szczególnie interesujące jest to, że gry wideo z ciężką narracją, jak Wiedźmin czy Kingdom Come: Deliverance, są wyjątkowo elastyczne i mają zarówno znaczenie lokalne, jak i wartość o charakterze uniwersalnym.

Doskonałym przykładem takiej marki jest Yakuza, która także zostanie zekranizowana przez Barmacka, lecz podobnie jak Kingdome Come: Deliverance obecnie trwają poszukiwania scenarzysty i reżysera.