Koch Media, Deep Silver oraz partnerzy ogłosili dzisiaj listę gier, które zaprezentowane w HUB-ie wirtualnego wydarzenia Gamescom 2020, między 27 a 30 sierpnia. Nawet niesprzyjająca sytuacja na świecie nie wpłynęła na plany wydawców. Poniżej prezentujemy oficjalną listę.


Iron Harvest

Europa osadzona w alternatywnym uniwersum powoli dochodzi do siebie, po Wielkiej Wojnie. Ta nowa strategia czasu rzeczywistego to zupełnie świeże podejście do gatunku. Gra została oparta o projekt 1920+ wykreowany przez polskiego artystę Jakuba Różalskiego. Pochodzący z Koszalina grafik, malarz, ilustrator oraz twórca koncepcyjny zawarł w swoim alternatywnym uniwersum motywy kawalerii, polskiej armii i swojskiego życia na wsi z motywem malarstwa XIX i XX wieku. Elementem charakterystycznym zarówno gry jak i projektu malarskiego są futurystyczne roboty i maszyny, które stają się nieodłącznym elementem codziennego życia.

Więcej o grze można przeczytać w naszych materiałach.
Podczas Gamescom odbędą się także pierwsze oficjalne rozgrywki e-sportowe. W trakcie starć rywalizować między sobą będą zarówno zwycięzcy kwalifikacji jak i znani gracze: RotterdaM, DeMusliM, HeroMarine i Yoan ToD Merlo. Mecze będą komentować LowKoTV oraz SirT0Bi.

Harmonogram:

Piątek, 28 sierpnia, 17.00 - grupa A Sobota,

29 sierpnia, 17.00 - grupa B Niedziela,

30 sierpnia, 17.00 - play-off

Rozgrywki można oglądać tu: now.gamescom.global, TaKeTV, play.eslgaming.com


Wasteland 3

To legendarna i kultowa seria gier, a zarazem pionier gatunku postapo w grach wideo. Nowa odsłona umożliwi graczom ponownie wcielić się Strażników Pustkowi, próbujących odbudować cywilizację. Kontynuacja nie przedstawi nam już pustynnych widoków południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych.
Tym razem, cała akcja została przeniesiona na zamarznięte Kolorado. Wasteland 3 zaoferuje nowe miejsca, pojazdy, zupełnie odświeżony system walki oraz tryb kooperacji dla dwóch graczy.

Ekskluzywna i przedpremierowa transmisja odbędzie się już 27 sierpnia. 


CHORUS

W tej trzecioosobowej strzelance wcielimy się w Narę – kiedyś była jedną z najlepszych wojowniczek Kręgu, jednak teraz jest najbardziej poszukiwanym dezerterem. Głównym zadaniem protagonistki stało się zniszczenie tajemniczego kultu, odpowiedzialnego za jej stworzenie.
W zadaniu pomoże jej Forsaken, samoświadomy myśliwiec. Chorus zadebiutuje w 2021 roku na Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.


Windbound

Samotny rozbitek i wojownik, Kara, została oddzielona od reszty plemienia przez zabójczy sztorm. Bezwzględny żywioł sprawił, że protagonistka wylądowała na jednej z Zakazanych Wysp.
Windbound to przygodowa gra survival z elementami rogue-like. W produkcji nie zabraknie polowania, eksploracją i zaawansowanego tworzenia przedmiotów. Tytuł zadebiutuje w wydaniu cyfrowym na PlayStation 4, Xbox One, komputerach osobistych oraz Nintendo Switch już 28 sierpnia 2020. 


DIRT 5

DIRT 5 otwiera zupełnie nowy rozdział w historii tej kultowej i zasłużonej serii. Jednak kontynuacja nie porzuca swojego dziedzictwa, a jedynie je usprawnia. W produkcji nie zabraknie współczesnych funkcji oraz innowacji, które sprawią, że DIRT 5 stanie się wzorem dla całego gatunku gier wyścigowych.
Pathfinder: Kingmaker – Definitive Edition

Ten tytuł ponownie zabiera graczy w podróż przez tajemnicze i niebezpieczne Skradzione Krainy, znane miłośnikom uniwersum. Gra oparta na papierowym RPG zaoferuje znane postacie oraz kultowe lokacje, jednak nie zabraknie nowych przygód, emocjonujących walk oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Więcej informacji można znaleźć w naszym materiale.
Outward – The Soroboreans

Outward to trzecioosobowa gra z gatunku RPG z otwartym światem. W produkcję można grać w pojedynkę, jednak umożliwiono również wspólną zabawę z innymi graczami po sieci lub lokalnie na podzielonym ekranie. Jednak nie jest to typowy tytuł z gatunku jakich wiele. 
W Outward możemy stać się pełnoprawnym poszukiwaczem przygód, zaczynając jako żółtodziób, a kończąc jako weteran. Na użytkowników będą czekać zróżnicowane i żyjące lokacje, oraz zupełnie nowa, wymagająca zawartość. Krainy Outward podbiją tylko nieliczni.


FUSER

FUSER, to gra stworzona przez studio Harmonix, odpowiedzialne za takie tytuły jak Rock Band czy Dance Central. Nowa produkcja oddaje w ręce graczowi kontrolę nad muzyką i pozwala na granie wirtualnych koncertów jako DJ. FUSER zadebiutuje już tej jesieni na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych.


King’s Bounty II

To nowe i świeże spojrzenie na zasłużoną serię gier fantastycznych. Nowa odsłona zaoferuje rozbudowane turowe starcia, w których taktyka ma znaczenie kluczowe. Każdy podejmowany wybór jest istotny, niezależnie od tego, czy walczymy akurat z armią, czy budujemy relację z mieszkańcami. Podczas zabawy wcielimy się w jednego z trzech dostępnych bohaterów, których doświadczenie pomoże przeżyć w nieliniowym i otwartym świecie.

ProtoCorgi

ProtoCorgi to pozioma gra w stylu arcade. Cała produkcja swoją stylistyką i mechaniką nawiązuje do retro. W tytule wcielimy się w Bulleta, cybernetycznego bojowego psiaka rasy Corgi. Kiedy protagonista dowiaduje się o porwaniu swojej towarzyszki przez obcych, postanawia ją uratować.
ProtoCorgi zapewni animowaną grafikę w stylu retro. Gra to nie tylko intensywne starcia, lecz również zróżnicowana rozgrywką i pasjonującą historią. Omawiany tytuł będzie  częścią Indie Booth Arena. Podczas transmisji główny bohater gry zostanie ożywiony na ekranach widzów.


Relicta

Relicta to pierwszoosobowa gra logiczna w klimacie science fiction, w której główne skrzypce gra fizyka. Gracz musi kreatywnie użyć magnetyzmu i grawitacji, żeby osiągnąć cel. Relicta również będzie częścią panelu Indie Booth Arena. Podczas transmisji na żywo deweloperzy przedstawią proces twórczy produkcji.
Let’s Sing 2021

To już kolejna odsłona popularnej serii gier muzycznych. Tytuł pozwala wcielić się w wokalistę, by wykazać się swoimi muzycznymi zdolnościami. Jak sama nazwa wskazuje, rozgrywka polega na śpiewaniu piosenek. Twórcy zapowiadają, że od teraz nawet jeżeli nie posiadamy mikrofonu, to będziemy mogli zagrać — pomoże w tym specjalna aplikacja na smartfony.
9 Monkeys of Shaolin

9 Monkeys of Shaolin to powrót do kultowego i klasycznego gatunku bijatyk Beat'em Up. Grę w szczególności docenią starsi gracze, którzy za młodu zagrywali się w takie tytuły jak polski Franko, Kung Fu Master, Final Fight, Streets of Rage czy Double Dragon. Jednak powrót do tradycji nie oznacza kroku wstecz. Omawiana produkcja czerpie wiele mechanik z kultowych gier, jednak rozbudowuje je oraz dodaje zupełnie nowe elementy. Więcej informacji dostępnych jest w naszym materiale.