Dziś od godziny 17:00 czasu polskiego, możecie przypisać do swojej biblioteki gier kolejną produkcję zręcznościowo-logiczna pod tytułem Pikuniku. Dostępna jest ona do 8 października. W przyszłym tygodniu udostępnione zostaną dwie gry Abzu, które mogliśmy już przypisać we wrześniu 2019 roku oraz Rising Storm 2: Vietnam wieloosobowego shootera w realiach historycznych opartych na wojnie w Wietnamie.

Firma Epic słynie z cotygodniowego rozdawnictwa, a dziś otrzymujemy coś dla miłośników gier niezależnych. Pikoniko jest to humorystyczna gra logiczna, z przyjemną dla oka oprawą graficzna od studia Sectordub, którego wydawcą jest Devolver Digital.
Podczas gry wcielamy się w czerwonego stworka, którego zadaniem jest pokonywanie kolejnych poziomów, rozwiązywanie zagadek logicznych oraz wchodzenie w interakcje z postaciami. Tytuł został ciepło przyjęty przez dziennikarzy growych, a jego pecetowa wersja otrzymała średnia ocen na metacritic 74/100 (na podstawie 13 recenzji). Gra posiada tryb dla jednego gracza, jak również tryb lokalnego multiplayer.


Wymagania:

System operacyjny Windows 7/8.1/10 x86 lub x64

Procesor Intel Core2 Duo E4500 (2 x 2200) lub równoważny

Pamięć RAM 2 GB

Wolne miejsce na dysku 300 MB

Wersja Direct X 10

Karta graficzna GeForce 9600 GT (512 MB) lub Intel HD Graphics 2500

Inne Zalecane korzystanie z kontrolera

Wersje językowe

Dźwięk: angielski

Napisy: angielski, chiński (uproszczony), chiński (tradycyjny), francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski, rosyjski, hiszpański (Hiszpania)