Jak co czwartek, platforma Epic Games Store udostępniła graczom kolejne pozycje w specjalnej promocji. Już od dzisiaj można zupełnie za darmo na zawsze przypisać dwie gry do swojego konta.

W tym tygodniu do dyspozycji użytkowników platformy zostało oddane Metro Last Light Redux oraz For The King.

Pierwsza produkcja to znana i lubiana odświeżona wersja pierwszoosobowej strzelanki, osadzonej w postapokaliptycznym uniwersum wykreowanym przez pisarza Dmitrija Głuchowskiego.

Jest to gra przeznaczona tylko dla jednego gracza i jest to bezpośrednia kontynuacja Metro 2033. Za powstanie pierwowzoru jak i remasteru odpowiada ukraińskie studio 4A Games.
Podczas rozgrywki niejednokrotnie wartka akcja będzie przeplatać się ze świetną fabułą, dialogami, wyborami moralnymi i opcjonalnym skradaniem. Ponadto Metro Last Light charakteryzuje się elementami survival-horroru.

Wiele razy będziemy walczyć nie tylko z ludźmi, ale również mutantami, a ta czynność została niezwykle utrudniona przez duży poziom trudności i małą ilość zasobów oraz amunicji. 

Serdecznie polecamy zapoznać się z tą produkcją, ale sugerujemy zagranie wcześniej w poprzednią odsłonę, czyli Metro 2033.


Drugą grą, która została udostępniona za darmo, jest hybrydowa produkcja, która sprytnie łączy ze sobą elementy gier strategicznych, jRPG i roguelike. For The King jest trzecioosobowym i trójwymiarowym tytułem, w którym akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a walczymy z wykorzystaniem tur oraz pól podobnych do tych, z serii Might & Magic.Gracze w pojedynkę, w kooperacji przez internet lub lokalnej wcielą się w śmiałków, którzy wyruszają na przygodę, aby stawić czoło zagrożeniu wiszącym nad krajem i uratować swoje królestwo.

Co ciekawe, przygody jak i sama mapa są generowane losowo, co oznacza, że produkcja jest zaprojektowana tak, aby móc często w nią grać ponownie - każda rozgrywka to zupełnie inne doznania.

Wymienione wyżej tytuły są dostępne do 11 lutego 2021 roku, po tym czasie za darmo zostanie udostępniona kolejna gra, Halcyon 6.