Jak co tydzień, posiadacze konta cyfrowej platformy dystrybucji gier, Epic Games Store, mają możliwość uzyskać darmowe gry. Poznaliśmy już  trzy tytuły, które już teraz można przypisać do swojej biblioteki. Poniżej prezentujemy pełną listę:

- 20XX
Na stronie produktu możemy przeczytać: 

20XX to platformówka akcji w stylu roguelike, w którą możesz zagrać razem ze znajomym. Skacz i strzelaj, przebijając się przez nieustannie zmieniające się poziomy, zbieraj niesamowite nowe moce i walcz z potężnymi bossami — a wszystko to, aby ocalić rodzaj ludzki… o ile Ci się uda!”

Produkcja na premierę otrzymała dobre oceny, aż 67% krytyków poleca tytuł. Będzie to świetny wybór, szczególnie na wspólną zabawę ze znajomymi. 


- Barony
Oficjalna witryna w serwisie Epic Games Store głosi:

„Przygotuj się do walki z perspektywy pierwszej osoby w podstępnych podziemiach w stylu roguelike. Gra Barony to świetna zabawa również w pojedynkę, jednak gdy zaprosisz do współpracy w trybie wieloosobowym swoich poszukujących przygód znajomych, impreza zacznie się na dobre!”

Tytuł będzie świetnym wyborem na wspólną grę z przyjaciółmi. Produkcję szczególnie docenią fani klasycznych gier RPG, a także posiadacze mało wydajnych komputerów i wolnego łącza internetowego. Ze względu na swoją oprawę graficzną i bardzo dobrą pracę programistów, Barony wymaga co najmniej komputera z procesorem Intel i3 o taktowaniu 3 GHz, 4 GB pamięci operacyjnej, zintegrowanej karty graficznej Intel, a także „aż” 300 MB wolnego miejsca na dysku. Gra powinna bez problemu uruchomić się nawet na starszych sprzętach lub biznesowych ultrabookach.


Superbrothers: Sword & Sworcery EPNa witrynie sklepu, poświęconej grze mamy możliwość przeczytać:

„Pomóż wędrownej mniszce z duszą wojownika wykonać jej nędzną powinność w grze Superbrothers: Sword & Sworcery EP — przełomowej przygodówce akcji stworzonej przez firmę Superbrothers i wizjonerów gier wideo z CAPY, z nagradzaną oryginalną ścieżką dźwiękową Jima Guthriego”.

Ta produkcja to jedna z tych gier, którą z całą pewnością możemy uznać za dzieło sztuki. Nie mamy na myśli pięknej i innowacyjnej oprawy wizualnej. Grafika wzorowana jest na retro, jednak najważniejszymi elementami Superbrothers: Sword & Sworcery EP, jest uznana ścieżka dźwiękowa i umiejętnie poprowadzony wątek fabularny. Kompozycje Jima Guthriego, który pracował nad utworami do omawianej produkcji, zostały wspomniane i docenione między innymi przez japoński serwis growy Kotaku.


Powyżej podane gry można przypisać do swojej cyfrowej biblioteki do dnia 6 sierpnia 2020 roku, do godziny 17:00. 

Źródło: Epic Games Store