Chociaż od premiery Cyberpunka 2077 minęło już trochę czasu, nadal jest na ustach wszystkich. Aktualnie tematem numer jeden jest wydanie nowej łatki, która była zapowiadana jako jedna z tych, która ma być sporych rozmiarów i równie sporo zmienić. 

Niestety aktualizacje mają to do siebie, że często naprawiają jedne błędy, przy okazji tworząc nowe. Tak jest i w tym przypadku, ponieważ po zainstalowaniu łatki 1.1 gracze zgłaszają problemy z ukończeniem Stary Znajomy. Jednym z celów do wykonania jest zadzwonienie do Takemury i właśnie z wykonaniem telefonu związany jest nowy problem.
Okazuje się, że chcąc porozmawiać ze zleceniodawcą, ten przestaje się odzywać, chociaż gra myśli, ze jest inaczej, więc gracze nie mogą nic zrobić, aby ukończyć misje. Trzeba liczyć na to, że CD PROJEKT RED szybko wyda hotfixa, który przywróci zadanie do normalności. Jednak póki co gracze na własną rękę szukają rozwiązań jak np. aktywacja pobocznego zadania, gdzie dostaniemy telefon od innej osoby, lecz niestety nie działa to u wszystkich. 

Mamy też pozytywną wiadomość, ponieważ jak wskazuje raport SuperData Cyberpunk 2077 jest nie tylko najchętniej kupowaną grą w zeszłym miesiącu sprzedając się w 10 milionach cyfrowych egzemplarzy, ale i przyczynił się do tego, że dystrybucja cyfrowa zarobiła 12 miliardów dolarów, co daje wzrost o 15 procent względem analogicznego okresu w 2019 r. i jest najwyższym wynikiem w historii.