Fani serii wielokrotnie prosili twórców o osadzenie którejś części Assassin’s Creed na Dalekim Wschodzie, jednak deweloperzy nie chcieli odpowiadać na prośby graczy. Ostatnio jednak pojawiła się dla nich nadzieja na to, że może nareszcie twórcy spełnią ich oczekiwania.

Niedawno w internecie pojawiły się materiały koncepcyjne – grafiki stworzone przez Johna Bigorgne’a pracującego w studiu Ubisoft Montreal. Zdecydowana większość fanów najbardziej chciałaby, aby fabuła umiejscowiona została w Feudalnej Japonii, jednak grafiki sugerują raczej, że będą to Chiny.
Jeden z użytkowników portalu Reddit o nazwie nstav13 przeanalizował znalezione materiały i jego zdaniem pochodzą one z roku 2018 i sugerują one, że kolejna część serii zostanie osadzona w Chinach w okresie panowania dynastii Yuan, na przełomie XII i XIII wieku.

Praktycznie każda część serii Assassin’s Creed wychodzi co roku, a około miesiąca temu dostaliśmy zapowiedź nowych przygód cichego zabójcy w średniowiecznej Anglii jako wiking. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne ogłoszenie nowej części, wtedy dowiemy się, jaka lokacja będzie jako następna.


źródło: techgame.pl