Jakiś czas temu o w Sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia koncepcyjne z nowej gry studia Naughty Dog. Wiceprezes studia, Neil Druckmann aktualnie nie zamierza zdradzać planów, lecz ujawnił, że deweloperzy pracują nad kilkoma projektami. I wygląda na to, że internauci właśnie je odkryli.

Wspomniane przeze mnie zdjęcia mają pochodzić z nowej produkcji o roboczej nazwie Stray's Cross. Nie jest to jednak crossover z zapowiedzianą grą Stray, a całkowicie nowy projekt osadzony w klimatach steampunkowych, który będzie dostępny na PlayStation 5 i ma być kompatybilny z PlayStation VR 2.

Fabuła opowiada o tajemniczym konflikcie, który trwa całe wieki, i prowadzi do nieuchronnego upadku ludzkości.

W grze mielibyśmy się wcielić w dwójkę protagonistów - utalentowaną naukowczynię i byłego kryminalistę, którzy muszą ze sobą współpracować.

Krótki klip pokazuje bohatera (w pierwszoosobowej perspektywie), który podczas strzelaniny przechodzi przez portale, a one prowadzą do różnych epok – od współczesnej do egipskiej, od futurystycznej do prehistorycznej

Ponadto studio ma pracować nad samodzielnym dodatkiem do The Last of Us Part II o podtytule Dark Sides, które posiadałoby nowy fabularny rozdział poświęcony przeszłości Abby, tryb wieloosobowy, a także Battle Royale. Premiera miałaby się odbyć w pierwszym kwartale 2022 r.Ostatnim projektem, który miałby zadebiutować jeszcze w tym roku jest Uncharted Chronicles Edition. Ma to być pakiet gier, na które składają się wszystkie główne 4 części oraz wydany jedynie na PlayStation Vita, Uncharted Złota Otchłań. Zestaw ma trafić na PlayStation 5 i PC.