Premiera nadchodzącego Cyberpunku coraz bliżej, wczoraj na GOG.COM pojawił się wpis dotyczący bonusu dodawanego do cyfrowej wersji gry zakupionej we wspomnianym sklepie. Każdy, kto zakupi grę, otrzyma wyjątkowy komiks w wydaniu cyfrowym.

Cyberpunk 2077: City Dreams, to 50-stronicowy komiks, którego bohaterami jest dwóch kosiarzy TASHA i MIREK, żyjących w Night City. Specjalizują się w kradzieży wszczepów, a zarobioną w ten sposób kasę wydaja na imprezy oraz ostre braindensy.
TASHA jest bardzo głośną postacią w tym duecie. Do życia potrzebuje ciągłych zmian, aby móc oddychać, a jej pragnieniem jest szacunek na ulicy i zostanie sławną gangsterską.

MIREK natomiast jest spokojny. Wystarczy mu to, co już ma i nie potrzebuje wiele, ma jednak świadomość, że Night City wykończy każdego, kto wierzy w status quo.


Wyjątkowa historia osadzona jest w świecie Cyberpunk 2077, stworzona przez utalentowanych artystów, takich jak:

  • Bartosz Sztybor (scenariusz) Kierownik narracyjny w CD PROJEKT RED, pisze komiksy dla Dark Horse Comics, Boom! Studios, Paquet, Sarbacane, i Ankama.
  • Filipe Andrade (rysunek) Artysta komiksowy, który pracował nad „Old Man Logan”, „Rocket Raccoon & Groot”, „Captain Marvel” i „Doctor Strange” dla Marvel Comics.
  • Alessio Fioriniello (rysunek) Artysta komiksowy pracujący głównie na rynku włoskim, gdzie Panini Comics opublikowało jego „Paris Fashion Slam”.
  • Roman Titov (kolorowanie) Artysta komiksowy i kolorysta. Pracował nad serią „Angel” dla Boom! Studios.
  • Krzysztof Ostrowski (kolorowanie) Artysta komiksowy i kolorysta pracujący głównie na polskim rynku.
  • Aditya Bidikar (rozmieszczenie tekstu) Tekściarz komiksowy. Jego najsłynniejsze prace to „Isola”, „These Savage Shores”, „Motor Crush”, „John Constantine: Hellblazer” i „Little Bird”.
  • Matías Bergara (okładka) Ilustrator i artysta tworzący okładki. Ilustrował „Sons of Anarchy”, „Cannibal”, „Cannibal” i „John Constantine: Hellblazer”. Dostał swoją pierwszą nominację do nagrody Eisner jako najlepszy artysta za komiks „Coda”.


Cyfrowy komiks na wyłączność Cyberpunk 2077: Big City Dreams będzie dostępny 19 listopada dla wszystkich użytkowników GOG.COM, którzy zamówili grę w przedsprzedaży lub kupili ją po premierze.