Land of War: The Beginning - wyczekiwany FPS prezentujący początki II wojny światowej, a dokładniej kampanię wrześnioną w końcu debiutuje. Po problemach z pewnymi symbolami występującymi w grze, premiera została zaplanowana na 10 czerwca i już nic jej nie stanie na drodze, ponieważ o godzinie 18:00 dostęp do produkcji zostanie odblokowany.

Jednak współwłaściciel MS Games postanowił odnieść się do sprawy i wyjaśnić, że Land of War: The Beginning ma przede wszystkim być rozrywką, a nauka historii to efekt uboczny.

Dokładnie odtworzyliśmy broń, pojazdy i umundurowanie z początku wojny. W kwestii rozgrywki inspirowaliśmy się FPS-ami takimi jak pierwsze Call of Duty i Medal of Honor. Tzw. “boomer shootery” są obecnie popularne i nawiązują do FPS-ów z końca lat dziewięćdziesiątych. My postanowiliśmy szukać korzeni w grach trochę późniejszych, dodając równocześnie nowoczesne elementy gameplayu. Gra nie jest symulacją czy lekcją historii, to przede wszystkim rozrywka. Wszelkie elementy historyczne są tłem, które gracz przyswaja przy okazji

Najważniejsza informacja jest jednak taka, że MS Games opublikowało właśnie premierowy zwiastun, który nie tylko prezentuje fragmenty rozgrywki, ale i odnosi się do fabularnej otoczki gry. Gra jest dostępna na Steamie i przez pierwszy tydzień można ją kupić za 99,99 zł, jednak zainteresowani mogą kupić za 120 zł edycję specjalną wzbogaconą o różne dodatki.