Już za 3 dni ukaże się pierwsza gra FPS skupiająca się na kampanii wrześniowej — Land of War: The Beginning. Akcja skupi się na omijanym przez gry FPS okresie II wojny światowej, czyli inwazji niemieckiej na Polskę.

Jako polski żołnierz Piotr Kowalski, któremu głosu użyczył Jacek Rozenek, gracze trafią na najważniejsze pola bitew wojny obronnej 1939 roku, takie jak bitwa pod Mokrą, oblężenie Warszawy czy obrona półwyspu helskiego.

Gracz będzie mógł przetestować dokładnie odtworzone uzbrojenie z okresu początku wojny oraz zasiąść za sterami pojazdów - pociągu pancernego, samolotu czy polskiej tankietki.

Studio MS Games chętnie prezentuje grę w akcji i teraz deweloperzy postanowili udostępnić 10 minut rozgrywki, przedstawiających jedną z pierwszych bitew niemieckiej inwazji.
Land of War: The Beginning pojawi się na Steam już 27 maja w cenie 99,99 zł. Gra będzie dostępna również w specjalnej edycji z dodatkową zawartością, która została wyceniona na 120 zł.

  • Pistolet Maszynowy Thompson 1928 to wariant amerykańskiego pistoletu maszynowego, który w okresie międzywojennym zamówiła Polska Policja. Prawdopodobnie kilka egzemplarzy z tej partii brało udział w kampanii wrześniowej w Polsce, a następnie po jej klęsce zostało ukrytych do celów konspiracyjnych,
  • Rewolwer Mosin-Nagant (wz. Radom) to rosyjski rewolwer produkowany w polskiej fabryce broni w Radomiu, cechujący się specyficznym mechanizmem wyrzutu łusek z bębna. Używany w trakcie kampanii wrześniowej.
  • Pistolet VIS wersja galwanizowana to elegancko wykończona na indywidualne zamówienie wersja legendarnego pistoletu VIS produkowanego w polskiej fabryce broni w Radomiu. Indywidualizacja broni bocznej była jedną z nieregulaminowych praktyk w okresie przed rozpoczęciem kampanii wrześniowej. Wszystkie dodatkowe bronie można kupić osobno lub jako zestaw w edycji premierowej.
  • Szabla wz.1921! Została ona wprowadzona do użytku w 1921 roku, a używana była do 1939 roku stanowiąc uzbrojenie indywidualne żołnierzy dywizjonów artylerii konnej, pułków artylerii lekkiej, szwadronów Korpusu Ochrony Pogranicza, taborów i „Krakusów” kawalerii dywizyjnej.
  • Soundtrack Land of War to zbiór wszystkich utworów wykorzystanych w grze w jakości 320kbps.

Warto jednak zauważyć, że wszystkie dodatkowe bronie będzie można kupić także osobno za 9,99 zł lub jako zestaw w edycji premierowej.za cenę 35 zł.