Za grę odpowiedzialne jest niezależne warszawskie studio MS Games, pierwszy raz mogliśmy o niej usłyszeć już prawie rok temu kiedy ujawniono pierwsze szczegóły i zwiastun. W Land of War: The Beginning pokierujemy losami zwykłego, polskiego żołnierza - Piotra Kowalskiego. Przeżyjemy historię wojny od 1939 aż do 1944 roku. Pokazano właśnie fragment rozgrywki, który dostarcza trochę kolejnych detali.
Gra oprócz typowych wymian ognia ma zaoferować misje skradankowe, snajperskie czy nawet sekwencje, w której pokierujemy samolotem. Będzie też szeroki i realistyczny arsenał. Bezdyskusyjnie jednak największym atutem będzie fabuła i sceneria. Akcja Land of War osadzona jest na terenie Polski i to tutaj będziemy odgrywać istotne dla naszej historii wydarzenia. Odtworzone mają zostać zarówno znane wszystkim momenty, jak i te, o których nie mówi się aż tak szeroko. To ogromna zaleta, nadal mało jest polskiej historii w grach.

Wideo z rozgrywki to bardzo wczesna wersja gry, twórcy planują zdążyć z premierą jeszcze do końca tego roku. Zagramy tylko na komputerach.źródło: benchmark grafika: land of war