Od czasu premiery PlayStation 5 deweloperzy ulepszają swoje gry, by nie tylko działały na PlayStation 5 we wstecznej kompatybilności, ale i pokazały pełnie swoich możliwości, które były ograniczane na PlayStation 4.

Kolejną grą, która otrzymała oczekiwaną łatkę jest The Last of Us Part II. Oto, czego możecie się spodziewać po zainstalowaniu aktualizacji 1.08.

Gdy łatka 1.08 dla The Last of Us Part II zostanie zainstalowana na PS5, w opcjach wyświetlania znajdziecie przełącznik, który pozwoli wam wybrać docelową liczbę klatek na sekundę (Framerate Target) na poziomie 30 lub 60 FPS, uzupełnione przez pozostałe ulepszenia, będące częścią wstecznej kompatybilności PS5 z grami PS4, takie jak zwiększona rozdzielczość, krótszy czas ładowania i nie tylko.

 


Jednak ze słów Naughty Dog wynika, że to nie jedyne ulepszenie, jakie otrzyma ostatnia gra studia.

Od zeszłorocznej premiery zespół bada sprzęt PS5 i jego możliwości, więc jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość. Ta łatka to dopiero pierwszy krok w pracy nad PS5. Damy wam znać, gdy będziemy mieli więcej wiadomości do przekazania!A jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda ulepszona produkcja w rzeczywistości, to poniżej znajdziecie opinie i test przeprowadzony przez Digital Foundry.

Jeśli chodzi o to, jak bardzo PlayStation 5 zbliża się do zablokowanych 60 klatek na sekundę - powiedzmy, że nie ma się czym martwić. Podobnie jak w przypadku innych tytułów first-party działających pod kontrolą "back compat plus", PS5 jest w stanie nie tylko podwoić wydajność PS4 Pro, ale w wielu przypadkach ją przekroczyć.Warto zauważyć, że od 26 maja The Last of Us Part II kupicie w niższej cenie z okazji Days of Play.