Za kontynuacje Lords of the fallen, będzie odpowiadało nowopowstałe studio Hexworks, które będzie podlegało CI Games (dawniej City Interactive). Nowe studio na chwilę obecną składa się z 25 deweloperów. Pracownicy Hexwork zostali podzieleni na dwa zespoły, gdzie jeden będzie pracował w Barcelonie, a drugi w Bukareszcie.

O kontynuacji Lords of the Fallen po raz pierwszy usłyszeliśmy około 6 lat temu, a planowo miała ukazać się w 2017 roku. Lecz z powodów problemów podczas produkcji takich jak rozwiązanie umowy ze studiem odpowiedzialnym za kontynuacje prace zostały wstrzymane.
Na chwilę obecną wydaje się, że wszystko powoli zaczyna wychodzić na prostą. Może nawet niedługo usłyszymy nowe szczegóły dotyczące gry. Z tego co zdradził dla PC GAMES, CEO CI Games Marek Tymiński:

Choć Hexworks formalnie zostało otwarte dzisiaj, jego pracownicy zajmują się projektem już od pół roku i poczynili „znaczące postępy"

Jak przekonuje CI Games, developerzy podchodzą do zadania w typowy dla studiów Indie sposób. Dużą role odgrywają tutaj uwagi od fanów oraz ich oczekiwania wobec kontynuacji Lords of the Fallen. Na chwilę obecną wiadomo ze gra będzie mroczniejsza od swojej poprzedniczki oraz będzie dawała więcej wyzwań w starciach z przeciwnikami i bossami.

Cezar Virtosu Dyrektor Kreatywny nowego studia wypowiedział się na temat dotychczasowych prac w ten sposób:

 „Przez wiele miesięcy trójka z nas pracowała nad zdefiniowaniem i określeniem zakresu projektu, aby znaleźć jego właściwe DNA, które zapewniłoby nam odpowiedni odbiór i jednocześnie nie sprawiłoby, że stworzenie tytułu stałoby się niewykonalne. Trudno jest rozwijać na odległość gry skupione na walce, ale jest to równoważone faktem, że możemy łatwo nawiązywać kontakt i pracować z ogromną bazą fanów produkcji typu soulsborne rozsianymi po całym świecie.”

Data premiery nie jest znana. Gra zmierza na PC, Playstation 5 oraz Xbox Series X.