StudioTripwire Interactive ogłosiło dziś, że ich nowa gra o nazwie Meneater sprzedała się w ponad milionie kopii. Aby uczcić tę informacje firma postanowiły podzielić się szczegółami tego, czego można się będzie spodziewać w wersji gry na nadchodzące konsole nowej generacji.
Ulepszenie tytułu obejmować będzie, między innymi, ray-tracing, natywną rozdzielczość 4K z HDR w 60 klatkach na sekundę, oraz nowe efekty świetlne, które ukażą podwodny świat jak nigdy do tej pory. Właściciele Xbox Series S również skorzystają na ulepszonej grafice i podniesionej liczbie klatek, właściciele wersji na komputery osobiste otrzymają ulepszenia na początku przyszłego roku.
Aktualizacja zostanie udostępniona dla posiadaczy Xbox Series X oraz Xbox Series S od początku sprzedaży, 10 listopada. Właściciele PlayStation 5 otrzymają ją 12 listopada w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, a 19 listopada w Europie.

John Gibson, CEO Tripwire Interactive, tak skomentował tę informację:

“Zespół Tripwire został zmiażdżony pozytywnymi reakcjami od samej premiery gry Maneater, więc już nie możemy się doczekać jak gracze przyjmą bycie krwiożerczym rekinem na nowej generacji konsol. Maneater będzie wyglądać jak nigdy dotąd, dzięki wodzie z ray-tracingiem i płynnej rozgrywce w 60 klatkach i rozdzielczości 4K. Przygoda jednak nie kończy się tutaj, a nasi fani mogą spodziewać się nowych informacji już wkrótce.”

Gra Maneater ukazała się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC. W 2020 roku planowana jest premiera na Nintendo Switch.