Premiera Marvel’s Avengers odbyła się zaledwie dwa miesiące temu, dokładnie 4 września, produkcja zadebiutowała na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz na komputerach osobistych. Poznaliśmy właśnie dane z ostatniej wymienionej platformy, a dokładniej z platformy Steam (bo tam została wydana wersja na PC gry).

Serwis GitHyp przedstawił statystyki produkcji wydanej przez Square Enix. Z danych wynika, że Marvel’s Avengers miał całkiem niezły start, ale to jedyna dobra wiadomość z całego artykułu. Potem liczba zainteresowanych grą zaczęła gwałtownie spadać. Jak stwierdził autor raportu:

,,Avengers to jedna z najgorszych gier AAA pod względem spadku ilości graczy’’.
W ostatni weekend do gry zalogowało się zaledwie 1190 graczy w tym samym czasie, co daje równo 96% mniej użytkowników niż w dniu premiery. Sama średnia aktywnych graczy do tej pory w listopadzie wynosi zaledwie 752 graczy na godzinę. Bardzo możliwe, że już wkrótce gra będzie niegrywalna.

Obecnie na Steam produkcja kosztuje nadal dość sporo, bo 249 złotych. Square Enix zapowiedziało, że nie będzie publikować danych dotyczących sprzedaży gry Marvel’s Avengers, jednak szacuje się, że firma do tej pory straciła już 48 milionów dolarów.