W tym miesiącu Microsoft jest bardzo hojny dla posiadaczy Xbox Game Pass. W marcu gracze będą mogli zagrać aż w 37 nowych gier. Drugie rozdanie rozpoczyna się już dzisiaj od premiery uznanej przez krytyków przygodówki Undertale.

Ponadto 18 marca do puli dołączą: Empire of Sin (chmura, konsola, PC), Nier: Automata, Torchlight II (oba na PC) i wielce oczekiwany kąsek dla fanów lotów odległej galaktyce Star Wars: Squadrons (konsola). A to nie jedyna gra od Electronic Arts, jaka stanie się częścią usługi.

Za kolejne siedem dni, już 25 marca, do biblioteki XGP wejdą: Genesis Noir (konsola, PC), Pillars of Eternity II: Deadfire – Ultimate Edition (chmura, konsola, PC), Supraland (PC).

Tego samego dnia w katalogu pojawią się także  Octopath Traveler (konsola, PC) oraz gratka dla amatorów japońskiej mafii Yakuza 6: The Song of Life (chmura, konsola, PC).Na zakończenie miesiąca czekać będzie przygodówka Narita Boy (chmura, konsola, PC) a kwiecień otworzy premiera – stworzone przez polskie studio People Can Fly – Outriders, w których będą mogli wyżyć się miłośnicy strzelanek.
To jednak nie wszystko! W tym miesiącu premierę mają trzy rozszerzenia, do odpowiednio Minecrafta, Sea of Thieves i The Outer Worlds. DLC ostatniej pozycji o tytule Murder on Eridanos jest dostępne od dziś – 17 marca.
Propozycja ta rzuca graczy w sam środek intrygi i zagadkowej śmierci najbardziej znanej osobistości w kolonii Halcyon, rzeczniczki prasowej korporacji Rizzo o znamiennym nazwisku Halcyon Helen. Dodajmy, iż do zbrodni doszło na dzień przed premierą nowej marki alkoholu produkowanego przez ów kompanię o nazwie Spectrum Brown.