Nadchodzące Mass Effect Legendary Edition to wspaniała okazja, żeby odświeżyć sobie kultową serię gier, lub poznać ją po raz pierwszy, jeżeli wcześniej jej nie znaliśmy. Jednak jak się okazało, może to nie być po prostu zwykły remaster. 

W 2012 roku, gdy zadebiutowało Mass Effect 3 gracze wylali na studio BioWare falę krytyki, żalu i rozgoryczenia. Pomimo że była to naprawdę solidna gra, to największą jej bolączką było zakończenie, które ostatecznie wpłynęło na finalny odbiór tytułu.

Wielkie zwieńczenie historii Sheparda zakończyło się w tak niesatysfakcjonujący sposób, że miłośnicy serii w zasadzie wymusili na twórcach zmianę epilogu.
W rezultacie, studio BioWare wypuściło darmowe DLC, które w pewnym stopniu zmieniło zakończenie, ale i tak nie było to do końca tym, czego gracze oczekiwali - nie było kanonicznego ciągu wydarzeń, a sam epilog zostawiał fanów z pytaniami bez odpowiedzi i dużą, niepotrzebną furtką, zostawioną jakby do ewentualnej kontynuacji przygód Komandora.

Jak jednak poinformował Mac Walters, dyrektor projektu Mass Effect Legendary Edition, jego zdaniem zakończenie zawarte w DLC, tak zwane "Red Ending", jest tym najlepszym i kanonicznym.

Ostatecznie, no wiesz… kończysz grę i są rzeczy, które chciałbyś zrobić, rzeczy, które chciałbyś dodać… dla mnie Rozszerzona Wersja była prawdziwą okazją do dodania trochę więcej miłości, trochę więcej kontekstu wokół zakończenia. Więc dla mnie jest to część kanonu.

Mass Effect Legendary Edition zadebiutuje już 14 maja 2021 roku na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i komputerach osobistych.

Przy okazji, warto wspomnieć również o niedawno udostępnionych wymaganiach gry, które prezentujemy poniżej.


Minimalne:

Procesor: Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz

Pamięć Ram: 8 GB RAM

Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7970 lub lepsza z co najmniej 2 GB pamięci

Dysk: 120 GB wolnej przestrzeni dyskowej HDD

System: Windows 10 64-bit


Zalecane:

Procesor: Intel Core i7-7700 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz

Pamięć Ram: 16 GB RAM

Karta graficzna: GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza z co najmniej 8 GB pamięci

Dysk: 120 GB wolnej przestrzeni dyskowej HDD

System: Windows 10 64-bit