Od kilku ostatnich dni, w internecie krążyły głosy mówiące o tym, że już wkrótce usłyszymy od deweloperów nowe informacje dotyczące popularnej serii gier zapoczątkowanej w roku 2007 i wydanej przez Electronic Arts.

Plotki okazały się być prawdziwe i wczoraj podczas wydarzenia N7, studio BioWare, które stworzyło serię, oficjalnie zapowiedziało Mass Effect Legendary Edition, czyli odnowione wersje trzech pierwszych części cyklu RPG oraz ich wszystkie DLC. W pakiecie dostępne będą też promocyjne bronie, zbroje i paczki. Twórcy zaznaczają jednak ważną rzecz:

Naszym celem nie było zrobienie remake’u lub ponowne wyobrażenie sobie oryginalnych gier, ale unowocześnienie doświadczenia tak, aby fani oraz nowi gracze mogli doświadczyć oryginalnego dzieła w najlepszej możliwej formie. […] Możliwość zremasterowania trylogii oznacza, że owoce dekady naszej pracy będą żyły dalej i będą doświadczane lepiej i wyraźniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Deweloperzy zapewniają również, że odnowione gry działać będą w Ultra HD 4K i z większą płynnością. Oprócz tego fani serii Mass Effect dostaną odświeżoną grafikę z lepszymi teksturami i cieniami.Mass Effect Legendary Edition dostępne będzie wiosną 2021 roku. Gry zadebiutują na komputerach osobistych, Xbox One, PlayStation 4 oraz na konsolach nowej generacji – Xbox Series X i PlayStation 5. Deweloperzy zapewniają, że więcej informacji dostaniemy po Nowym Roku.