Nie są to jedynie domysły - informację o tym, że Legendary Edition otrzymało status "Gold" udostępnił Dyrektor Projektu, Mac Walters na swoim oficjalnym profilu w serwisie Twitter. "Mass Effect Legendary Edition stało się ZŁOTE! To była niezła podróż - czas na krótkie świętowanie. Może nawet trochę potańcz... jeśli lubisz".

Co to w praktyce oznacza? A konkretnie to, że według obecnego stanu wiedzy, gra jest ukończona oraz przechodzi w ostatni etap procesu wydawniczego, czyli pozostaje jedynie dopełnić wszystkich formalności i wyprodukować fizyczne nośniki, a także przerzucić pliki do wirtualnych sklepów platform cyfrowej dystrybucji gier.

A ujmując to prościej - Mass Effect Legendary Edition na 99.99% zadebiutuje zgodnie z planem 14 maja tego roku i, miejmy nadzieję, obędzie się bez dodatkowych opóźnień.

Jest to bardzo ważna informacja, nie tylko dla wszystkich fanów uniwersum czekających na możliwość odświeżenia sobie trylogii Sheparda, ale również dla zupełnie nowych graczy, którzy dopiero odkryli świat Mass Effect. Nic w tym dziwnego, pierwsze trzy odsłony serii uchodzą w końcu za najlepsze części oraz bardzo dobre gry RPG w ogóle.

Mass Effect Legendary Edition pojawi się 14 maja 2021 roku na Xboksach One i Series, PlayStation 4 i 5 oraz na komputerach.