Metamorphosis to polska gra przygodowa z elementami platformowymi autorstwa studia Ovid Works, która jest inspirowana twórczością Franza Kafki. Gra ukazała się 12 sierpnia na PC PS4, Xboksie One i Nintendo Switchu.
2 marca miała miejsce gala Society of Composers and Lyricists Awards (SCL Awards) obejmująca 5 kategorii. W jednej z nich - Outstanding Original Score For Interactive Media zwyciężyła ścieżka dźwiękowa do Metamorphosis autorstwa Mikołaja Stroińskiego i Garry'ego Schymana. Co ciekawe, wśród nominowanych były także soundtracki do Ghost of Tsushima czy Star Wars Squadrons.

To wyróżnienie zostało zauważone przez samego prezesa All in Games, Piotra Zygadło.

To ogromne wyróżnienie dla wszystkich osób pracujących przy Metamorphosis. Jesteśmy dumni, że razem ze studiem Ovid Works, oraz wybitnymi kompozytorami, Garry'm Schymanem i Mikołajem Stroinskim, znaleźliśmy się w tak prestiżowym gronie. Muzyka jest niezwykle ważnym elementem tej gry i wierzymy, że nagroda pozytywnie wpłynie na zainteresowaniem naszym tytułem. Kompozytorzy, którzy pracowali nad muzyką do Metamorphosis to wybitni artyści, o niesamowitym dorobku i z wieloma nagrodami branżowymi na koncie. O niezwykłym poziomie artystycznym niech świadczy fakt, że postanowiliśmy wydać ścieżkę dźwiękową z gry (OST) na platformie Steam i cieszy się ona dużą popularnością wśród graczy

Warto zauważyć, że ścieżka dźwiękowa Metamorphosis odzwierciedla mroczną, dziwaczną, kafkowską i surrealistyczną atmosferę gry oraz nawiązuje do ekspresjonistycznej sztuki i muzyki z początku XX wieku. Wykorzystano w niej techniki muzyczne stosowane w tym okresie, takie jak Sprechgesang (półgłos, półśpiew), technikę dwunastotonowa, aleatoryzm, tonalność, czy też atonalność.