Metro Exodus niedawno otrzymał ulepszoną wersję Enhanced Edition przygotowaną z myślą o najnowszych kartach RTX i konsolach dziewiątej generacji. Jednak na jej udostępnienie posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X|S muszą poczekać do 18 czerwca.
Tymczasem bez większej zapowiedzi 4A Games opublikowało na Steamie aktualizacje, która dodała pełne wsparcie dla nowego kontrolera DualSense. Oznacza to, że od teraz także pecetowcy posiadający pada do PlayStation 5 będą mogli skorzystać z możliwości haptycznych wibracji i adaptacyjnych spustów. Jest to niecodzienna sytuacja, ponieważ do tej pory, mimo iż pecetowcy mogli korzystać z DualSense'a w grach np. na Steamie, żadna nie wykorzystywała możliwości, jakie daje ten kontroler.

Dlatego Metro Exodus jest pierwszą produkcją na PC, która pozwala pecetowcom sprawdzić możliwości pada do PS5 i mieć nadzieję, że kolejne gry PlayStation wydawane na Steamie także będą wykorzystywały te nowe funkcje.

Korzystając z okazji przypominamy jakie ulepszenia posiada Metro Exodus: Enhanced Edition na kartach RTX oraz nowych konsolach.