Zacznijmy od złej informacji, gdyż dobra jest bezpośrednią reakcją na nie najlepsze wieści. Otóż Michel Ancel - francuski projektant gier postanowił po 31 latach przejść na emeryturę. Swoją karierę zaczął już w wieku 17 lat, lecz zapamiętamy go jako ojciec serii Rayman i Beyond Good and Evil, na którego kontynuacje wciąż czekamy.


 


Swoją decyzję francuski twórca ogłosił na Instagramie, gdzie również zapowiedział, czym zajmie się w najbliższym czasie. Jak się okazuje Ancel zrywa z grami, ale wciąż będzie projektantem, ponieważ zamierza zbudować rezerwat dzikiego życia, który skupi się nie tylko na dzikich zwierzętach i treściach dla miłośników przyrody, ale także edukacji na temat życia w dziczy.


Jednak mimo tak gruntownej zmiany w swoim życiu, projektant poinformował, że gry, nad którymi pracował w ostatnich latach — Beyond Good and Evil 2 i Wild wciąż powstają.Potwierdził to nawet sam Ubisoft, który w otwartym liście do fanów tłumaczy, że Michel Ancel już od jakiegoś czasu nie pracował bezpośrednio nad kontynuacją gry z 2003 r. Francuski wydawca twierdzi, że studio Ubisoft Montpellier zdobyło w ostatnim czasie ważny kamień milowy, dzięki czemu może zapewnić wiele godzin rozgrywki i niebywałą wolność w tym niekończącym się sieciowym sandboksie. Jakby tego było mało, do prac nad grą zaangażowano drugie studio — Ubisoft Paris, a w przyszłym roku powinien zostać opublikowany nowy materiał z rozgrywki.