Coraz częściej mówi się o tym, że gry mogą zacząć pojawiać się na rynku jedynie w formie cyfrowej. Ich popularność rośnie, a niektórzy już zaczynają rezygnować z wersji pudełkowych. Zdarza się też, że mimo płyty i tak większość danych potrzebnych do instalacji trzeba pobrać. Na tych rozwiązaniach z pewnością cierpią osoby, którym nadal brak dostępu do szybkich łącz. Ta grupa na pewno więc ucieszy się na wieść, że nowy symulator lotu od Microsoft pojawi się w wydaniu fizycznym.
I to niemałym. Microsoft Flight Simulator zajmie aż dziesięć płyt. Poinformowano o tym dziś, na forum partnera wydawniczego gry - Aerosoft. To imponująca liczba, jednak jak pisze administrator witryny, Mathijs Kok, sam kod symulatora to zaledwie ułamek danych. Ponad 90 gigabajtów przestrzeni zajmują pliki świata, lotnisk i samolotów. Dowiadujemy się też, że przez pandemię obejmującą świat wytłoczenie tak ogromnej ilości płyt okazało się sporym wyzwaniem. Na szczęście udało się mu podołać. Dodatkowo w wydaniu ma kusić drukowana instrukcja w twardej okładce.

Microsoft Flight Simulator ma swoją premierę 18 sierpnia. Tutaj obejrzysz najnowszy zwiastun i poznasz ceny. Warto wspomnieć, że nawet przy wydaniu płytowym do rozgrywki potrzebne będzie połączenie z internetem. źródło, grafika: aerosoft forum, xbox